NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Cheesecake Nepečený cheesecake Nepečený pistáciový cheesecake
Nepečený pistáciový cheesecake
Recept Nepečený pistáciový cheesecake
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Kvietok278 Kvietok278    ·   23.9.2020

Nepečený pistáciový cheesecake

Cheesecake je už dnes veľmi populárna sladká dobrota a našiel si svojich milovníkov, ale aj odporcov. Ten, kto nemá rád extrémne krémové koláče, tento dezert určite neocení, ale my doma ho zbožňujeme. Klasické ovocné nás už omrzeli, tak som musela vymýšľať niečo, čo ešte nikto nerobil, nevidel a ani neochutnal. Vymyslela som taký cheesecake, ktorý zmizol ešte skôr než sa stihol vychladiť: D Autor: Kvietok

Suroviny

Základ:

150 g
maslo
300 g
sušienky

Krém:

400 g
mascarpone
300 ml
smotana na šľahanie
300 g
biela čokoláda
100 g
pistácie

Dekorácia:

pistácie
čokoláda
sušienky
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Úplne jednoduchý a tak chutný. Takže sa nebojte a urobte si sladkú dobrotu.
  2. Sušienky rozmixujeme na úplne jemný prášok, pridáme rozpustené maslo a premiešame. Takto pripravený základ navrstvíme na dno formy. Ja dávam ešte papier na pečenie, potom celý cheesecake ľahšie prenesiem na podnos. Utlačíme a odložíme do chladničky, kým pripravíme krém.
  3. Smotanu vymiešame do tuhej šľahačky, pridáme mascarpone a na najnižších otáčkach premiešame. Nemiešame zbytočne dlho, aby hmota nebola príliš riedka. Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli a odstavíme. Necháme mierne vychladnúť a pridáme k mascarpone hmote.
  4. Pistácie dnes už kúpite aj nesolené a nepražené, no ja som kúpila práve tie, ktoré boli osolené a tiež opražené, tak som ich umyla v horúcej vode a osušila. Posekala som ich sekáčikom na menšie kúsky a pridala ku smotanovej hmote. Premiešala a takto pripravený krém som navrstvila na základ.
  5. Vrch ozdobíme podľa vlastnej fantázie, ja som použila čokoládu, rozdrvené sušienky a nasekané pistácie. Odložíme do chladničky najlepšie na celú noc a môžeme podávať.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár