NajRecept.sk Dezerty Koláče Nepečený nutellový zákusok
Nepečený nutellový zákusok
Recept Nepečený nutellový zákusok
Petra H Petra H    ·   14.9.2020

Nepečený nutellový zákusok

Nebíčko v papuľke! Nepečené rezy, pripravené za pár minút. Chuťovo fantastické. Konkurenciu k tomuto zákusku len tak ľahko nenájdete. Určite vyskúšajte na nejakú oslavu narodenín, nám doma veľmi chutilo, tak tortu plánujem pripraviť znovu k mojim narodeninám. Autor: Petra

Suroviny

Základ:

250 g
kakaové sušienky
40 g
maslo
100 ml
broskyňový džús
30 g
čokoládový prášok (pre prípravu horúcej čokolády)

Biela vrstva:

250 g
Mascarpone
50 g
práškový cukor
250 ml
smotana na šľahanie

Hnedá vrstva:

250 ml
smotana na šľahanie
250 g
mascarpone
150 g
nutella

Vrch:

150 g
čokoláda
150 ml
smotana na šľahanie
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Tortu som robila v tortovej forme s veľkosťou 22 cm.
  2. Sušienky pomocou mixéra rozdrvíme na jemný prášok, pridáme čokoládový prášok a postupne pridávame rozpustené maslo striedavo s džúsom (môžeme zvoliť aj multivitamín alebo marhuľu).
  3. Pripravenú zmes rukami utlačíme na dno formy s priemerom 26 cm, ktorú sme vyložili papierom a odložíme do chladničky.
  4. Nutelu rozpustíme vo vodnom kúpeli a odstavíme. Pridáme mascarpone, premiešame a potom zľahka vmiešame aj vyšľahanú šľahačku.
  5. Mascarpone spolu s práškovým cukrom a rastlinnou šľahačkou (používam rastlinnú šľahačku, pretože krásne drží tvar) vymiešame do hladka.
  6. Smotanu na polevu zohrejeme (pozor, nevaríme!) A odstavíme z ohňa. Pridáme na kúsky nalámanú čokoládu a miešaním ju rozpustíme.
  7. Na základ navrstvíme bielu plnku, na bielu plnku navrstvíme nutellovú plnku a na vrch navrstvíme pripravenú polevu zo smotany a čokolády. Necháme stuhnúť a podávame. Dobrú chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár