NajRecept.sk Dezerty Múčniky Nepečené pudingové kocky
Nepečené pudingové kocky
Recept Nepečené pudingové kocky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   27.4.2021

Nepečené pudingové kocky

Nepečená delikatesa aj pre náročných maškrtníkov. Nepečené, rýchle a chutné. Takéto dezerty máme doma radi. Sušienky zlepujeme krémom, vrch polejeme rozpustenou čokoládou a ozdobíme podľa vlastnej fantázie. Ak už máte napečené pečivo na Vianoce a premýšľate, aký krémový dezert vám chýba, skúste pripraviť tento :) Vrelo odporúčam. Autor: Diabambulka

Suroviny

Základ:

432 g
maslové sušienky

Krém 1:

1000 ml
mlieko
3 ks
vanilkový pudig
4 lyžice
kryštálový cukor
200 g
maslo

Krém 2:

2 ks
smotana na šľahanie
2 ks
stužovač šľahačky
2 ks
vanilkový cukor

Ďalšie suroviny:

podľa potreby
čokoládová poleva
podľa chuti
posekané oriešky
podľa chuti
mandľové lupienky
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Na plech, alebo na dosku si pokladáme bebe keksy (prípadne iné maslové sušienky) - podľa toho koľko chceme koláčikov (ja som pripravila 18 ks).
  2. Krém 1: Podľa návodu uvaríme hustý puding z jedného litra mlieka, 3 pudingov a 4 lyžíc cukru. Necháme vychladnúť (navrch uvareného pudingu dáme kúsok potravinárskej fólie, aby sa nám nevytvorila šupka).
  3. V miske mixérom rozmiešame maslo alebo heru a po častiach vmiešame vychladnutý puding (plnku môžete vylepšiť pridaním trošky rumu).
  4. Natrieme polovicou pudingového krému, opäť poukladáme sušienky, rozotrieme druhú polovicu pudingového krému a opäť navrstvíme sušienky.
  5. Krém 2: Vyšľaháme šľahačku spolu so stužovačom a vanilkovým cukrom a rozotrieme na sušienky. Na vrch poukladáme poslednú vrstvu sušienok a polejeme čokoládovou polevou. Ozdobíme podľa vlastnej fantázie :-) Takto nám vzniknú štyri vrstvy sušienok, pokojne môžete ubrať a urobiť menej vrstiev. Koláčik necháme vychladiť minimálne na 4 hodiny, aby sušienky zmäkli.
  6. Na 18 kúskov tohto koláča som použila 3 a 1/2 balíčka bebe keksov, ale nahradiť ich môžete aj inými maslovými sušienkami, preto v rozpise uvádzam množstve v gramoch. Podobne aj puding, ak máte radi čokoládový, jahodový, banánový, pokojne ho zameňte :-)

Ďakujeme za povolenie na zdieľanie receptu od skvelej
kuchárky - Diabambulka

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár