NajRecept.sk Dezerty Nepečené dezerty Nepečené pudingové kocky
Nepečené pudingové kocky
Recept Nepečené pudingové kocky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   5.10.2020

Nepečené pudingové kocky

Koláčik necháme vychladiť minimálne na 4 hodiny, aby sušienky zmäkli a podávame. Autor: Dorisa

Suroviny
432 g
BeBe sušienky
1000 ml
mlieko
3 ks
vanilkový puding
4 lyžice
cukor
200 g
maslo
2 ks
smotana na šľahanie
2 ks
stužovač šľahačky
2 ks
vanilkový cukor
1 ks
čokoládová poleva
na ozdobu
mandľové lupienky alebo lentilky, alebo strúhaný kokos
Postup receptu
Vytlačiť
 1. Na plech, alebo na dosku si pokladáme bebe keksy (prípadne iné maslové sušienky) - podľa toho koľko chceme koláčikov (ja som pripravila 18 ks).
 2. Plnka 1:
  Podľa návodu uvaríme hustý puding z jedného litra mlieka, 3 pudingov a pridáme aj 4 lyžice cukru. Necháme vychladnúť (navrch uvareného pudingu dáme kúsok potravinárskej fólie, aby sa nám nevytvorila šupka). V miske rozmiešame mixérom maslo, alebo heru a po častiach vmiešame vychladnutý puding (plnku môžete vylepšiť pridaním rumu). Natrieme 1/2 pudingovej plnky, opäť poukladáme keksy, rozotrieme druhú 1/2 pudingovej plnky a opäť navrstvíme sušienky.
 3. Plnka 2:
  Vyšľaháme šľahačku spolu so stužovačom a vanilkovým cukrom a rozotrieme na sušienky. Na vrch poukladáme poslednú vrstvu sušienok a polejeme čokoládovou polevou. Ozdobíme podľa vlastnej fantázie :-) Takto nám vzniknú štyri vrstvy sušienok, pokojne môžete ubrať a urobiť menej vrstiev. Koláčik necháme vychladiť minimálne na 4 hodiny, aby sušienky zmäkli.
 4. Tip: Na 18 kúskov tohto koláča som použila 3 a 1/2 balíčka bebe keksov, ale nahradiť ich môžete aj inými maslovými sušienkami, preto v rozpise uvádzam množstvo v gramoch. Podobne aj puding, ak máte radi čokoládový, jahodový, banánový, pokojne ho zameňte :-)

  Ďakujeme za povolenie na zdieľanie receptu od skvelej
  pekárky - Dorisa

   
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár