NajRecept.sk Dezerty Nepečené dezerty Nepečené 3BIT rezy
Nepečené 3BIT rezy
Recept Nepečené 3BIT rezy
Petra H Petra H    ·   13.3.2021

Nepečené 3BIT rezy

Nepečený koláč 3Bit. Sušienky, mliečny krém, znovu sušienky a na vrchu lahodný krém zo šľahačky. Čo poviete? Robila som ich už druhýkrát pre veľký úspech. Prvý plech zmizol za pár minút, každému sa ušlo po dvoch rezoch a druhý už sme si tak vychutnávali, že zostal asi o pol hodinu dlhšie na plechu. :D vrelo odporúčam, je to mega sladké, mega chutné a ani sa to nepečie. Stačí nechať vychladiť v chladničke a môžeme podávať. Autor: Petra H.

30 min
Čas prípravy
Suroviny

Budeme potrebovať:

maslové sušienky
1 bal.
karamelové Salko

Krém:

500 ml
mlieko
3/4 hrnčeka
kryštálový cukor
200 g
maslo
2 lyžice
hladká múka
2 lyžice
zemiakový škrob

Vrch:

750 ml
smotana na šľahanie
3 bal.
stužovač
3 lyžičky
kryštálový cukor
na strúhanie
čokoláda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Pripravíme si formu na pečenie o veľkosti 25 x 31 cm, ktorej dno vyložíme sušienkami. Zalejeme salkom (buď kúpime už skaramelizované, alebo klasické salko varíme cca 3 hodiny vo vode) a pekne uhladíme. Znovu navrstvíme sušienky.
  2. 250 ml mlieka privedieme do varu a v druhej polovici rozmiešame cukor, múku a škrob. Keď nám mlieko vrie, pridávame za stáleho miešania druhú mliečnu zmes a uvaríme hustú hmotu, ktorú necháme vychladnúť.
  3. Maslo vymiešame do peny a postupne pridáme vychladnutú mliečnu hmotu. Navrstvíme na sušienky a pekne uhladíme. Naukladáme vrstvu sušienok.
  4. Smotanu na šľahanie vyšľaháme spolu so stužovačom a cukrom do tuhej peny. Navrstvíme na sušienky a pekne uhladíme. Odložíme do chladničky a necháme stuhnúť.  /Ak chceme mať smotanovú vrstvu úplne tuhú - pridáme 1 bal. práškovej želatíny - ale nemusí byť./
  5. Vrch ozdobíme nastrouhanou čokoládou a dodáváme. Dobrou chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár