NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Míša rezy Najlepšie Míša rezy
Najlepšie Míša rezy
Recept Najlepšie Míša rezy
HeMiShEk HeMiShEk    ·   17.4.2023

Najlepšie Míša rezy

Po dlhom odmlčaní sa znova ozývam s týmto fantastickým zákuskom - Míša rezy. Našla som na internete množstvo receptov na tieto rezy a vybrala som si tento. Trochu som ho poupravila podľa seba a vznikol z toho koláčik, ktorý nemá konkurenciu. Každému doma chutil, ja som bola veľmi šťastná a tak som si ho zapísala do môjho zošita s receptami s červenou fixkou. A to aby som nezabudla, že je naozaj najlepší.

Suroviny

Cesto:

6 ks
vajec
6 lyžíc
kryštálový cukor
6 lyžíc
polohrubá múka
3 lyžice
kvalitné kakao
1 lyžička
prášok do pečiva
2 lyžice
olej

Krém:

2 ks (500 g)
tvaroh
300 g
maslo
200 g
cukor
podľa chuti
rum alebo aróma

Poleva:

2 tabuľky
čokoláda na varenie
220 g
maslo
4 lyžice
mlieko
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a zatiaľ dáme bokom. V druhej mise vyšľaháme žĺtky s cukrom. Pridáme olej, kakao, múku a prášok do pečiva. Zamiešame a pridáme sneh. Cesto nalejeme do vymasteného a vysypaného plechu. Dáme piecť cca na 180 – 190 °C.
  2. Medzitým si pripravíme krém. Tvaroh, maslo, cukor a rum dáme do misy. Poriadne vyšľaháme do hladkého krému. Podľa chuti si môžeme dosladiť podľa seba.
  3. Akonáhle máme piškótu vychladnutú, potrieme ju krémom. Necháme zatiaľ bokom. Vo vodnom kúpeli urobíme polevu. A tú urobíme tak, že rozpustíme maslo s čokoládou a pridáme mlieko.
  4. Všetko krátko prehrejeme a necháme trošičku vychladnúť.
  5. Potom ju nalejeme na tvarohový krém a necháme v chladničke úplne stuhnúť. Najlepšie chutí poriadne vychladený. Prajem dobrú chuť.=)
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár