NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Cheesecake Mini cheesecakes s arašidovým maslom
Mini cheesecakes s arašidovým maslom
Recept Mini cheesecakes s arašidovým maslom
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   2.12.2021

Mini cheesecakes s arašidovým maslom

Ako milovník arašidového masla som sa na tento cheesecake chystala už dlho. Respektíve na jeho pečenú variantu. Vôbec som si totiž nedokázala predstaviť, ako bude arašidové maslo v spojení so syrom chutiť. Teraz už to viem, je to skvelá kombinácia :) Cheesecake je krásne krémový, povedala by som ešte viac, než klasický. Arašidové maslo nie je v chuti dominantné, naopak len jemne decentné. A čokoládová poleva to pekne dopĺňa. Ak nie ste vyložene odporcovia arašidov alebo alergici, odporúčam túto kombináciu vyskúšať. Arašidové maslo kupujem v Lidli v rámci amerických týždňov. Obsahuje 95% arašidov a len nepatrné množstvo cukru a soli, chuťovo je veľmi dobré. Použiť môžete jemné aj s kúskami arašidov.

Suroviny

Mini cheesecakes s arašidovým maslom (6 - 7ks):

60 g
sušienok(použila som mix Bebe dobré ráno a Bebe rodinné)
30 g
arašidové maslo
250 g
čerstvý krémový syr typu Philadelphia (použila som Palouček z Lidlu)
90 g
arašidové maslo
50 g
trstinový cukor (prípadne viac podľa chuti)
1/2 lyžičky
kukuričný škrob
40 ml
smotana na šľahanie
1 ks
vajce

Čokoládová poleva:

40 g
horká čokoláda 50-60%
40 g
smotana na šľahanie 33%
arašidy a kúsky sušienok na posypanie
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Rúru predhrejte na 150 stupňov, formu na muffiny vyložte papierovými košíčkami. Ja som použila košíčky s priemerom dna 5 cm a výškou 3,2 cm. Pokiaľ máte menšie, rozdeľte cesto radšej do 7 košíčkov.
  2. Sušienky rozmixujte a zmiešajte s arašidovým maslom. Môžete ho vopred trochu nahriať v mikrovlnke, pokiaľ je príliš tuhé. Zmes rozdeľte do pripravených 6-7 košíčkov a pomocou lyžičky pritlačte do dna.
  3. Do misy dajte syr, arašidové maslo, cukor a škrob a pri nízkych otáčkach dobre prešľahajte. Pridajte vajce a zašľahajte. Nakoniec prilejte smotanu a dobre premiešajte. Cesto rozdeľte do košíčkov a dajte piecť do vyhriatej rúry asi na 20-25 minút.
  4. Nechajte vo forme úplne vychladnúť, potom prikryte fóliou alebo alobalom a dajte na niekoľko hodín chladiť do chladničky (najlepšie cez noc).
  5. Čokoládu nasekajte na malé kúsky, dajte do misky a zalejte horúcou smotanou. Nechajte chvíľku stáť, potom vymiešajte do hladkej emulzie. Za občasného miešania nechajte polevu vychladnúť a mierne zhustnúť, potom nalejte na vychladené tortičky. Ozdobte arašidy a kúsky sušienok. Dajte chladiť do chladničky.

Zdroj: Víkendové pečení

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár