NajRecept.sk Dezerty Koláče Makový zákusok s tvarohom
Makový zákusok s tvarohom
Recept Makový zákusok s tvarohom
Jaja79    ·   22.1.2021

Makový zákusok s tvarohom

Vynikajúci, jednoduchý makový zákusok s tvarohovou plnkou na vrchu. Fenomenálny rezy! Tvarohovú náplň vrstvíme na cesto nerovnomerne a tak sa vám vytvoria na povrchu vlny. Niekde bude tvarohová plnka nižšie, niekde vyššie a to dodá krásny nerovnomerný vzhľad. Doma si pochvaľovali, takže bol určite dobrý. Mne nezostal ani jeden kúsok, ale nevadí, upečiem ho znova. Autor: Jaja79

Suroviny

Cesto:

4 ks
vajce
200 g
maslo
180 g
kryštálový cukor
2 bal.
vanilkový cukor
1/2 bal.
prášok do pečiva
200 g
polohrubá múka
200 g
mletý mak
100 ml
mlieko
2 lyžice
rum

Tvarohová vrstva:

500 g
jemný tvaroh
200 g
práškový cukor
1 bal.
vanilkový puding
3 ks
vajce
1 lyžica
citrónová šťava
1 bal.
vanilkový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Makové cesto:
    Mak vymiešame spolu s mäkkým maslom, pridáme kr. a vanilkový cukor. Postupne pridávame jedno vajíčko po druhom a za každým dôkladne vymiešame. Nakoniec pridávame múku, zmiešanú s práškom do pečiva, rum a mlieko.
  2. Takto pripravené cesto navrstvíme na plech s veľkosťou 28x38 cm, ktorý sme vopred dobre vymastili maslom a vysypali hrubou múkou.
  3. Tvarohová vrstva:
    Tvaroh vymiešame s práškovým a vanilkovým cukrom, pudingovým práškom, citrónovou šťavou. Postupne pridáme jedno vajíčko po druhom a za každým dôkladne vymiešame.
  4. Na dno navrstvíme makové cesto a na makové cesto navrstvíme tvarohovú plnku (dávame pozor, vrstvíme veľmi zľahka - inak tvarohové cesto padne na dno - ale aj tak je koláč famózny, takže nezúfajte).
  5. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 170 stupňov cca 45 minút. Upečený koláč necháme chvíľu vychladnúť a posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár