NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Linecké pečivo Linecké kolieska s marmeládou
Linecké kolieska s marmeládou
Recept Linecké kolieska s marmeládou
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   4.10.2020

Linecké kolieska s marmeládou

Povedala by som, že linecké koláčiky sa pečú na Vianoce asi vo väčšine domácností. Prečo si ich ale neupiecť aj počas roka? Chutia skvele, sú trvanlivé a hodia sa nielen ku káve či čaju, ale aj ako malá desiata napríklad pre deti do školy. A viete, čo sa mi na nich páči najviac? Keď ich nepečiem na Vianoce, môžem si upiecť veľké kolieska :)

Suroviny

Na cesto si pripravte:

150 g
zmäknuté maslo
110 g
práškový cukor
3 ks
žĺtok
230 g
hladká múka (pšeničnej alebo špaldovej)
citrónový olej alebo kôra
obľúbená marmeláda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Zmäknuté maslo vyšľahajte spoločne s práškovým cukrom a žĺtkami. Nie je potrebné do peny, len aby sa všetko krásne spojilo. Pridajte pár kvapiek citrónového oleja alebo kôru. Prisypte múku a šľahačom krátko vyšľahajte, až vzniknú odrobinky. Cesto vyklopte na dosku a dopracujte rukami do vláčneho cesta. Pracujte rýchlo, snažte sa nepridávať ďalšiu múku. Cesto zabaľte do fólie a dajte asi na 30 minút do chladničky. Nemalo by úplne stuhnúť.
  2. Rúru zapnite na 180 stupňov, dva plechy si vyložte papierom na pečenie.
  3. Cesto vyvaľkajte a vykrojte kolieska alebo iné tvary. Na jeden plech dávajte vždy tvary podobných veľkostí, aby sa piekli rovnomerne.
  4. Pečte vo vyhriatej rúre asi 6 minút, samozrejme, v závislosti na veľkosti koliesok. Upečené koláčiky nechajte úplne vychladnúť, potom premažte obľúbenou marmeládou. Môžete ľahko pocukrovať.

Zdroj: Víkendové pečení

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár