NajRecept.sk Dezerty Múčniky Krupicové rezy s mliečnym krémom
Krupicové rezy s mliečnym krémom
Recept Krupicové rezy s mliečnym krémom
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Triniti Triniti    ·   25.2.2021

Krupicové rezy s mliečnym krémom

Vynikajúce cesto bez použitia múky. Múku nahradíme detskou krupicou a vznikne nám krehké cesto, ktoré spojíme krémom a máme luxusné sladké rezy. Pripomínalo mi to chuť medových rezov, určite som ich nepiekla posledný krát, zopakujem si to čoskoro na oslavu narodenín. Na vrch nastrúhame margot čokoládu a bude to ešte oveľa chutnejšie, teraz mi tam chýbala :) alebo som na ňu mala iba špeciálnu chuť tak preto? :) Autor: Triniti

Suroviny

Cesto:

300 ml
mlieko
100 g
mleté oriešky
240 g
práškový cukor
300 g
detská krupica
1/2 lyžičky
jedlá sóda

Krém:

500 ml
mlieko
4 lyžice
hladká múka
150 g
práškový cukor
150 g
maslo

Na ozdobu:

podľa potreby
čokoládové hobliny
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Mleté oriešky, cukor, krupicu a jedlú sódu zmiešame v jednej miske. Sypké suroviny zalejeme mliekom a všetko spolu dôkladne premiešame, aby sme nemali žiadne hrudky a necháme 3 hodiny pri izbovej teplote cesto odpočinúť.
  2. Pripravíme si plech na pečenie, dno vyložíme papierom a cesto rozdelíme na 3 rovnaké časti. Každú časť navrstvíme na plech a upečieme pri teplote 180 stupňov do zlata. Plech s veľkosťou 20x30 cm.
  3. Mlieko ohrejeme, pridáme cukor, múku a dôkladne premiešame, aby sme nemali žiadne hrudky. Uvaríme hustú kašu, ktorú necháme vychladnúť a nakoniec zašľaháme maslo. Potrieme pláty cesta, spojíme a vrch ozdobíme nastrúhanou čokoládou.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár