Krehké karamelové kornútky

Recept Krehké karamelové kornútky
FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Tak nádherné a tak chutné. Asi ma tohto roku chytilo vianočné pečenie v dostatočnom predstihu. Veľmi ma to baví. Robila som len z polovičnej dávky a zjedli sa takmer za pol hodiny. Naozaj som si nestihla všimnúť, kto si koľko vzal a ešte, že som ich ochutnala, akonáhle som kornútky naplnila. Síce ešte neboli mäkučké z krému, ale nevadí. Určite ich urobím z dvojitej dávky na Vianoce. Autor: Lacusin

FOTKA OD VÁS
Čas prípravy:
Čas varenia:

SUROVINY

250 ghladká múka
200 gpráškový cukor
200 gtekutý med
3 ksžĺtok
2 lyžicemlieko

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Všetky suroviny spracujeme do guľôčky, zabalíme ju do potravinárskej fólie a odložíme do chladničky na minimálne 2 hodiny, najlepšie však cez noc.
  2. Potom rozvaľkáme tenký plát, z ktorého vykrajujeme kolieska s priemerom 5 cm. Kolieska poukladáme na plech vyložený papierom na pečenie a upečieme na 180 stupňov a pečieme 5 minút. Nepečieme príliš dlho, aby sme cesto zbytočne nevysušili. Ihneď po upečení ich stočíme do kornútku a to tak, že ich natočíme napríklad na cukrársku špičku alebo na drevený kornútok, prípadne iný kužeľ.
  3. Necháme chvíľu odstáť, chladnutím tuhnú a budú držať tvar. Preto pečieme v menšom množstve, aby sme ich stihli stáčať horúce.
  4. Okraje namočíme do čokolády a obalíme v mletých orieškoch. Plníme karamelovým krémom - karamelové salko + maslo.
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť