NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Kokosové pečivo Kokosové venčeky bez vajíčka nielen na Vianoce
Kokosové venčeky bez vajíčka nielen na Vianoce
Recept Kokosové venčeky bez vajíčka nielen na Vianoce
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Janaha    ·   23.9.2020

Kokosové venčeky bez vajíčka nielen na Vianoce

Ak máte v obľube vianočné pečivo s kokosom, môžete vyskúšať. Ja ich pečiem nielen na Vianoce, ale aj počas roka. Sú fantastické, len tá dnešná cena masla je hrozná. Niekto maslo zamieňa za stužený tuk a tiež si ich chváli, asi budem musieť vyskúšať aj ja. Prípadne si vyrobiť vlastné maslo zo smotany a potom to, čo zostane, spracovať ďalej. Zabijem tak dve muchy jednou ranou. Autor: Janaha

Suroviny
100 g
jemne strúhaný sušený kokos
250 g
maslo
250 g
hladká múka
100 g
práškový cukor
100 g
zemiakový škrob
2-3 lyžice
rum
na obaľovanie
práškový cukor zmiešaný s vanilkovým
Postup receptu
Vytlačiť
  1. V miske rukami zamiesime cesto. Rum pridávajte postupne po lyžiciach, podľa potreby. Cesto preložíme na pomúčenú dosku, vytvoríme bochník, zabalíme do potravinárskej fólie a dáme na polhodinku do chladničky schladiť.
  2. Potom cesto vyberieme z chladničky, necháme ho chvíľu odstáť, aby trochu povolilo a na pomúčenej doske ho opatrne rozvaľkáme na hrúbku asi 5 - 6 mm.
  3. Formičkami vykrajujeme menšie kolieska s priemerom 4 - 5 cm, vykrojíme im aj stred (urobím venčeky) a ukladáme ich na plech vyložený papierom na pečenie.
  4. Vidličkou urobím na každom venčeku ryhovanie a upečiem. Pekla som na 180° asi 10 minút podľa veľkosti (riaďte sa svojou rúrou - každá rúra pečie inak). Nepečte ich zbytočne dlho, pečivo by malo aj po upečení zostať zvrchu pekné biele, iba odspodu upečené do svetlohneda. Upečené pečivo necháme na plechu trochu vychladnúť a potom obalíme v práškovom cukre zmiešanom s vanilkovým, podobne ako vanilkové rožky. Vychladnuté pečivo skladujeme v chlade vo vzduchotesnej nádobe.
  5. Poznámka: Toto cesto je bez vajíčka, venčeky sú preto pekné biele a vďaka zemiakovému škrobu v ceste zase pri pečení pekne držia tvar. Pečivo odporúčam upiecť trochu skôr pred Vianocami, potrebuje pár dní na rozležanie.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár