NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Kokosové pečivo Kokosové vanilkové rožteky
Kokosové vanilkové rožteky
Recept Kokosové vanilkové rožteky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Janaha    ·   4.10.2020

Kokosové vanilkové rožteky

Konečne som našla dobrý recept na voňavé kokosové rožteky, podľa našej chuti... odkedy som ich prvýkrát vyskúšala, zaradila som ich medzi naše obľúbené. Rožteky sú bez vajíčka, rýchle, jednoduché, krehké a voňavé a nemusia sa piecť dlho dopredu, ako niektoré iné recepty. Autor: Janaha

Suroviny
250 g
hladká múka
200 g
maslo
100 g
jemne strúhaný sušený kokos
50 g
práškový cukor
2 lyžice
rum
na obaľovanie
práškový cukor
na obaľovanie
vanilkový cukor
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Všetky suroviny zmiešame rukami v miske (maslo nechám skôr povoliť - zmäknúť). Toto cesto sa trochu ťažšie mieša, treba trpezlivo miešať, kým sa nespojí dohromady. Ak sa vám nedá spracovať, pridajte opatrne (po lyžičkách) trochu mlieka (ale ak nemusíte, nedávajte).
  2. Potom cesto preložíme na pomúčenú dosku, spracujeme bochník a dáme do chladničky poriadne schladiť, pretože s mäkkým cestom sa zle pracuje.
  3. Po asi 1 - 2 hod. vytiahneme vychladené cesto z chladničky a na pomúčenej doske rukami vytvarujeme valček, nakrájame ho na rovnaké kúsky a z každého rýchlo rukami urobím rožtek.
  4. Rožteky ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Nedávame veľmi husto, ja mám plech 30 x 40 cm a dávam piecť naraz 20 rožtekov (5 radov po 4 ks).
  5. Pekla som na 180° asi 10 minút (riaďte sa svojou rúrou - každá rúra pečie inak). Rohlíčky by mali aj po upečení zostať pekné bledé, len zospodu upečené do svetlohneda.
  6. Nepečte ich zbytočne dlho, aby sa vám nevysušili. Necháme ich na plechu vychladnúť (po upečení sú veľmi mäkké a krehké, vyzerajú ako nedopečené, ale to nech vás nemýli) a ešte vlažné obaľujeme v práškovom cukre zmiešanom s vanilkovým cukrom. Z tejto dávky cesta som urobila asi 50 rožtekov.

Môj blog: Recepty z mojej kuchyne

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár