Kokosové vanilkové rožteky

Recept Kokosové vanilkové rožteky
FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Konečne som našla dobrý recept na voňavé kokosové rožteky, podľa našej chuti... odkedy som ich prvýkrát vyskúšala, zaradila som ich medzi naše obľúbené. Rožteky sú bez vajíčka, rýchle, jednoduché, krehké a voňavé a nemusia sa piecť dlho dopredu, ako niektoré iné recepty. Autor: Janaha

FOTKA OD VÁS

SUROVINY

250 ghladká múka
200 gmaslo
100 gjemne strúhaný sušený kokos
50 gpráškový cukor
2 lyžicerum
na obaľovaniepráškový cukor
na obaľovanievanilkový cukor

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Všetky suroviny zmiešame rukami v miske (maslo nechám skôr povoliť - zmäknúť). Toto cesto sa trochu ťažšie mieša, treba trpezlivo miešať, kým sa nespojí dohromady. Ak sa vám nedá spracovať, pridajte opatrne (po lyžičkách) trochu mlieka (ale ak nemusíte, nedávajte).
  2. Potom cesto preložíme na pomúčenú dosku, spracujeme bochník a dáme do chladničky poriadne schladiť, pretože s mäkkým cestom sa zle pracuje.
  3. Po asi 1 - 2 hod. vytiahneme vychladené cesto z chladničky a na pomúčenej doske rukami vytvarujeme valček, nakrájame ho na rovnaké kúsky a z každého rýchlo rukami urobím rožtek.
  4. Rožteky ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Nedávame veľmi husto, ja mám plech 30 x 40 cm a dávam piecť naraz 20 rožtekov (5 radov po 4 ks).
  5. Pekla som na 180° asi 10 minút (riaďte sa svojou rúrou - každá rúra pečie inak). Rohlíčky by mali aj po upečení zostať pekné bledé, len zospodu upečené do svetlohneda.
  6. Nepečte ich zbytočne dlho, aby sa vám nevysušili. Necháme ich na plechu vychladnúť (po upečení sú veľmi mäkké a krehké, vyzerajú ako nedopečené, ale to nech vás nemýli) a ešte vlažné obaľujeme v práškovom cukre zmiešanom s vanilkovým cukrom. Z tejto dávky cesta som urobila asi 50 rožtekov.

Môj blog: Recepty z mojej kuchyne

PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť