Kokosové osie hniezda vo sviatočnom šate

Recept Kokosové osie hniezda vo sviatočnom šate
FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Tento recept od mojej virtuálnej kamarátky Darinky ma už skôr zaujal. Tento rok som sa rozhodla kokosový kmeň, ktorý u nás medzi vianočnými cukrovinkami nemôže chýbať, nahradiť kokosovými hniezdami. No a pretože už prichádza čas vianočný, tak som ich aj vyzdobila. Mali vyzerať ako mikulášske čiapky, ale trochu som to pomotala, pretože až potom som si uvedomila, že ten kokos mal byť červený a hore mala byť malá biela gulička. No nevadí, ale aj tak boli vynikajúce hlavne pre moju dcérku, ktorá patrí medzi milovníčky kokosu. Autor: Adkas

FOTKA OD VÁS
Čas prípravy:

SUROVINY

300 gkokos
1 plechovkasladené kondenzované mlieko zahustené
100 gsušené mlieko
150 gpráškový cukor
detské piškóty
biela čokoláda
na ozdobučervené cukríky
na ozdobukokos

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Všetko zmiešame v miske. Salko je dobre pridávať postupne, aby ste mali mäsu primeranej hustoty. Ja som použila celú konzervu a bolo to tak akurát.
  2. Do formičiek na úliky vtisneme kúsok kokosovej masy. Ak by sa vám predsa len mäsa na formičku lepila, môžete si ju mierne "namočiť" do práškového cukru pred vtlačením do formičky.
  3. Opačným koncom varešky urobíme v spodnej časti dierku a naplníme ju nutellou. Na nutellu môžete použiť malý hrubší sáčok s odstrihnutým koncom.
  4. Potom priložíme piškotky a máme hotovo. Ja som ešte máčala do bielej čokolády, potom šup do kokosu a priložila som ešte červený cukrík.

Môj blog: Adkas

PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť