NajRecept.sk Sviatočné pečenie Vianoce Vianočné pečivo Kokosové pečivo Kokosové osie hniezda vo sviatočnom šate
Kokosové osie hniezda vo sviatočnom šate
Recept Kokosové osie hniezda vo sviatočnom šate
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
adkas adkas    ·   13.10.2020

Kokosové osie hniezda vo sviatočnom šate

Tento recept od mojej virtuálnej kamarátky Darinky ma už skôr zaujal. Tento rok som sa rozhodla kokosový kmeň, ktorý u nás medzi vianočnými cukrovinkami nemôže chýbať, nahradiť kokosovými hniezdami. No a pretože už prichádza čas vianočný, tak som ich aj vyzdobila. Mali vyzerať ako mikulášske čiapky, ale trochu som to pomotala, pretože až potom som si uvedomila, že ten kokos mal byť červený a hore mala byť malá biela gulička. No nevadí, ale aj tak boli vynikajúce hlavne pre moju dcérku, ktorá patrí medzi milovníčky kokosu. Autor: Adkas

45 min
Čas prípravy
Suroviny
300 g
kokos
1 plechovka
sladené kondenzované mlieko zahustené
100 g
sušené mlieko
150 g
práškový cukor
detské piškóty
biela čokoláda
na ozdobu
červené cukríky
na ozdobu
kokos
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Všetko zmiešame v miske. Salko je dobre pridávať postupne, aby ste mali mäsu primeranej hustoty. Ja som použila celú konzervu a bolo to tak akurát.
  2. Do formičiek na úliky vtisneme kúsok kokosovej masy. Ak by sa vám predsa len mäsa na formičku lepila, môžete si ju mierne "namočiť" do práškového cukru pred vtlačením do formičky.
  3. Opačným koncom varešky urobíme v spodnej časti dierku a naplníme ju nutellou. Na nutellu môžete použiť malý hrubší sáčok s odstrihnutým koncom.
  4. Potom priložíme piškotky a máme hotovo. Ja som ešte máčala do bielej čokolády, potom šup do kokosu a priložila som ešte červený cukrík.

Môj blog: Adkas

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár