NajRecept.sk Dezerty Múčniky Karamelovo-snehové rezy
Karamelovo-snehové rezy
Recept Karamelovo-snehové rezy
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Marta Mlyn    ·   9.5.2021

Karamelovo-snehové rezy

Dosť sladký koláčik, ale niekedy je potreba dopriať si aj také množstvo cukru a obaliť svoje nervy. Je lahodný a veľmi chutný. Obvykle tento koláčik robievam na sviatky, tento rok sme ho mali na Veľkú noc. Niekto pripravuje krém iba z karamelového salka a masla, ja robím klasický karamel z obyčajného cukru. Je to jednoduché a netreba sa toho báť. Z karamelového salka určite krém pripravíte rýchlejšie, ale chutnejšie je to z domáceho karamelu. Autor: Marta M.

Suroviny

Cesto:

8 ks
vajce
8 lyžíc
kryštálový cukor
8 lyžíc
polohrubá múka
1 ks
prášok do pečiva
1 lyžica
kakao
8 lyžíc
voda

Snehové cesto:

5 ks
bielok
250 g
kryštálový cukor

Náplň:

5 ks
žĺtok
300 g
kryštálový cukor
250 ml
smotana na šľahanie
300 ml
mlieko
1 ks
Zlatý klas
300 g
maslo
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Bielky šľahám s cukrom do tuhej peny, postupne pridám žĺtky, vodu, múku s práškom do pečiva a kakaom. Vylejte na dva plechy vystlané papierom na pečenie. Pečiem na 180 stupňov cca 20 minút.
  2. Snehové cesto:
    Bielky šľahám nad parou a postupne pridávam cukor. Cesto vylejem na vymastený papier a pomaly suším v mierne vyhriatej pootvorenej rúre pri 130 stupňoch cca 1 hod.
  3. Plnka:
    Kryštálový cukor skaramelizovať, zalejeme smotanou a miešame, kým sa nerozpustí. V mlieku rozmiešame žĺtky a zlatý klas a vylejeme do karamelu. Uvaríme hustú kašu.
  4. Do vychladnutej vmiešame maslo a ešte krátko šľaháme.
  5. Upečené cesto natriem 1/3 krému, na to dám snehový plát, natriem 1/3 krému. Položím druhý plat a natriem zvyšným krémom. Ozdobíme strúhanou čokoládou.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár