NajRecept.sk Sladké jedlá Palacinky Jemné bublinkové palacinky
Jemné bublinkové palacinky
Recept Jemné bublinkové palacinky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Jaja79    ·   19.4.2021

Jemné bublinkové palacinky

Výborné palacinky trochu inak. Vyskúšajte tento recept a ochutnajte jemné bublinkové palacinky. Čím tenšiu palacinku na panvici vytvoríte, tým budete mať palacinku viac bublinkovú. Ja som palacinky robila trošku hrubšie, tak sú bublinky menšie a je ich oveľa menej, ale mám to vyskúšané. Čím tenšie, tým viac bublinkové. Určite vyskúšajte. Autor: Jaja

15 min
Čas prípravy
20 min
Čas varenia
Suroviny
3 a 1/4 hrnčeka
mlieko
10 g
sušené droždie
2 ks
vajce
500 g
hladká múka
2 lyžice
kryštálový cukor
1 lyžička
soľ
2 lyžice
rastlinný olej
Postup receptu
Vytlačiť
  1. 1/4 hrnčeka mlieka ohrejeme, pridáme droždie, štipku soli a lyžičku kr. cukru. Necháme na teplom mieste nakysnúť - droždie začne bublať.
  2. Keď nám vzišiel kvások, postupne pridáme ostatné suroviny, okrem oleja a vypracujeme hladké cesto, bez hrudiek. Nakoniec pridáme olej a znova premiešame.
  3. Pripravené cesto necháme na teplom mieste zakryté kysnúť. Cesto by malo zväčšiť svoj objem až štvornásobne, preto zvolíme veľkú misu, v ktorej bude cesto kysnúť.
  4. Vykysnuté cesto naberačkou vrstvíme na rozpálenú panvicu (správne spracované cesto spoznáte podľa toho, že na panvici sa vytvárajú malé bublinky, ktoré postupne praskajú). Opekáme z oboch strán.
  5. Jemné palacinky môžeme naplniť plnkou podľa vlastnej chuti - tvaroh, lekvár, marmeláda, šľahačka, ... Dobrú chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár