NajRecept.sk Cestá Pizza cesto Hrnčekový recept na pizza cesto
Hrnčekový recept na pizza cesto
Hrnčekový recept na pizza cesto
NajLucka NajLucka    ·   28.4.2021

Hrnčekový recept na pizza cesto

Tento recept je pre milovníkov hrnčekových receptov. Nepotrebujete žiadnu váhu, žiadne odmerky, postačí vám iba jeden klasický hrnček s objemom 200 ml a môžete začať. Pizza cesto je niekedy veľmi zložité, je nutné cesto nechať kysnúť aj 2 hodiny (aspoň čo sa týka originálnych receptov na pizzu), ale toto je oveľa jednoduchšie a po upečení chrumká pod zubami :) Niekedy plním aj okraje údeným syrom alebo šunkou. Autor: Diabambulka

Suroviny
7 g
sušené droždie
1/2 lyžičky
soľ
1/2 lyžičky
kryštálový cukor
1 hrnček
teplá voda
2,5 hrnčeka
hladká múka
2 lyžice
olivový olej
2 lyžice
hrubá múka
Postup receptu
Vytlačiť
  1. V miske pripravíme kvások - zmiešame droždie, cukor a teplú vodu. Odložíme bokom - necháme vzísť kvások.
  2. V druhej veľkej miske zmiešame múku, olivový olej, soľ a kvások a spracujeme hladké cesto, ktoré necháme kysnúť zakryté bavlnenou utierkou cca pol hodinu.
  3. V druhej veľkej miske zmiešame múku, olivový olej, soľ a kvások a spracujeme hladké cesto, ktoré necháme kysnúť zakryté bavlnenou utierkou Potom cesto dáme na vymastený plech, rukami roztiahneme do požadovaného tvaru a môžeme ukladať rôzne suroviny, ktoré máme doma v lednici.cca pol hodinu.
  4. Nezabudnite do paradajkovej omáčky /základ na pizzu/ pridať aj prelisovaný cesnak a oregano. Bez týchto surovín to nie je ono :)

Ďakujeme za povolenie na zdieľanie receptu od skvelej
kuchárky - Diabambulka

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár