NajRecept.sk Zdravé recepty Fitness Fitness kinder mliečny rez bez cukru a múky
Fitness kinder mliečny rez bez cukru a múky
Recept Fitness kinder mliečny rez bez cukru a múky
Kvietok278 Kvietok278    ·   9.10.2020

Fitness kinder mliečny rez bez cukru a múky

Máte radi kinder mliečny rez, ale odrádza vás to množstvo cukru, ktoré je v náplni a v teste? Vyskúšajte si pripraviť fitness kinder mliečny rez bez pridania cukru a bez pridania múky.

Suroviny

Cesto:

4 ks
vajce
3 lyžice
kakao
1 lyžica
zemiakový škrob (nemusí byť)
2 lyžice
med alebo iné sladidlo (nemusí byť)

Plnka:

400 g
jemný tvaroh
podľa chuti
sladidlo (med, stévia, ...)
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Žĺtky vyšľaháme spolu s medom alebo iným sladidlom do tuhej peny. Následne pridáme kakao a škrob (škrob pridávať nemusíte - ja som skúšala aj so škrobom, i bez škrobu. Rozdiel bol iba vo veľkosti piškóty - bez škrobu bola trochu tenšia). Nakoniec primiešame vyšľahaný sneh z bielkov a jemne vareškou premiešame.
  2. Cesto som navrstvila na väčší plech na pečenie v tenkej vrstve a dala piecť do vopred vyhriatej rúry. Pečieme pri teplote 220 stupňov cca 12 minút. Upečené cesto necháme vychladnúť a prekrojíme na polovicu.4
  3. Tvaroh vymiešame so sladidlom alebo medom, ak chceme mať istotu, aby plnka nevytiekla, pridáme jednu lyžičku želatíny, ktorú rozpustíme v dvoch lyžiciach horúcej vody. Ja som želatínu nedávala. Tvaroh krásne stuhol v chladničke a dobre sa to krájalo. Plát potrieme plnkou, zakryjeme druhým plátom, plnku pekne uhladíme po krajoch a odložíme do chladničky. Nakrájame na obdĺžniky a papáme. Dobrú chuť!
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár