NajRecept.sk Torty Sladké torty Čokoládová torta Fenomenálna nepečená čokoládová torta
Fenomenálna nepečená čokoládová torta
Recept Fenomenálna nepečená čokoládová torta
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
adanecka11    ·   2.6.2021

Fenomenálna nepečená čokoládová torta

Fenomenálna nepečená čokoládová torta, ktorú si obľúbite. Pripravená rýchlo, je nenáročná na prípravu a zvládnu ju aj začiatočníčky v kuchyni.

35 min
Čas prípravy
Suroviny

Budeme potrebovať:

240 ml
voda
100 g
kryštálový cukor
1 bal.
vanilkový cukor
400 g
sušené mlieko
250 g
maslo
100 g
maslová sušienka
100 g
mleté vlašské orechy
6 lyžíc
mlieko
100 g
tmavá čokoláda
100 g
biela čokoláda
200 ml
smotana na šľahanie
1 bal.
stužovač
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Vodu, 100 g kryštálového cukru a vanilkový cukor dáme do hrnca a ohrejeme. Keď máme cukor rozpustený, odstavíme a postupne pridávame za stáleho miešania sušené mlieko. Necháme chvíľu vychladnúť. Potom do hmoty pridáme maslo a všetko mixérom vyšľaháme do hladkého krému.
  2. Následne si z tejto hmoty oddelíme 200 g a pridáme ju k rozdrveným sušienkam, ktoré sme si v miske zmiešali s mletými vlašskými orechmi a mliekom.
  3. Takto pripravenú hmotu navrstvíme na dno formy s priemerom 20 cm, ktorú sme si vystlali papierom na pečenie. Odložíme do chladničky.
  4. Pripravíme si plnky. Čokolády si každú zvlášť rozpustíme vo vodnom kúpeli. Zvyšný krém si rozdelíme na polovicu, do jednej pridáme rozpustenú bielu čokoládu a do druhej rozpustenú tmavú čokoládu. Mixérom vyšľaháme.
  5. Na základ navrstvíme tmavý krém, odložíme do chladničky na pol hodinu a následne navrstvíme krém z bielej čokolády. Na vrch vyšľaháme šľahačku so stužovačom a ozdobíme podľa vlastnej fantázie. Dobrú chuť!

 Moja záľuba a hobby TU 

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár