NajRecept.sk Zdravé recepty Fitness Fantastické fitness tyčinky bez cukru, múky, vajíčka, hotové za 15 minút a bez pečenia
Fantastické fitness tyčinky bez cukru, múky, vajíčka, hotové za 15 minút a bez pečenia
Recept Fantastické fitness tyčinky bez cukru, múky, vajíčka, hotové za 15 minút a bez pečenia
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   25.10.2020

Fantastické fitness tyčinky bez cukru, múky, vajíčka, hotové za 15 minút a bez pečenia

Ešte pred Vianocami si trochu odpočiňte od cukru, múky a toho celého kalorického jedla, ktoré nás čaká. Pripravte si moje obľúbené fitness tyčinky, ktoré neobsahujú žiadny cukor, sú bez múky, bez vajíčka a hlavne bez pečenia. Pripravila som ich asi za 15 minút, dala som ich do chladničky, nech trochu stuhnú a potom som ich nakrájala na tyčinky. Robievam ich často, hlavne na cesty, kedy nemáme čas jesť varené jedlo a nemusíme tak siahať po bagete alebo po pečive, prípadne po sladkostiach z obchodu. Autor: Karambola

Suroviny
200 g
datle
120 g
mandle
10 lyžíc
voda
2 lyžice
mandľové maslo (môže byť aj iné)
100 g
kokos
50 g
kokosový olej
podľa chuti
hrozienka
na poliatie
vysokopercentná čokoláda
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Vykôstkované datle dáme spolu s mandľami do horúcej vody. Necháme ich odstáť asi 5 - 10 minút. Potom ich prehodíme do mixéra, pridáme vodu, v ktorej boli namočené (najskôr pridajte iba 5 PL, potom uvidíte podľa konzistencie, či je ešte potrebné priliať alebo nie), pridáme mandľové maslo (ak nemáte, pridajte iné, napríklad kešu alebo arašidové), roztopený kokosový olej a mixujeme dohladka.
  2. Vznikne nám hustá hmota, do ktorej už len vareškou zamiešame kokos a hrozienka, prípadne iné sušené ovocie alebo aj kúsky čokolády.
  3. Takto pripravenú hmotu navrstvíme do formy, ktorú sme vyložili papierom na pečenie a na papier nasypeme ešte kokos, aby sa to pekne oddelilo, keď to stuhne.
  4. Vrch polejeme rozpustenou vysokopercentnou čokoládou a necháme stuhnúť.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár