Fantastické fitness košíčky bez cukru, múky a vajíčka s tvarohovým krémom a čerstvým ovocím

Recept Fantastické fitness košíčky bez cukru, múky a vajíčka s tvarohovým krémom a čerstvým ovocím
FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Aj vy ste sa rozhodli schudnúť do plaviek? Leto je skoro tu a nám sa bude hodiť, ak pôjde dole pár kilečiek a ukážeme sa v plavkách v plnej paráde. Ak máte problémy so sladkým, pripravte si skvelé raňajky alebo dezert po výdatnom obede bez pridania cukru, múky (samozrejme, tu nepočítam ovsené vločky) a bez pridania tukov ako je maslo alebo margarín. Autor: Karambola

FOTKA OD VÁS

SUROVINY

1 hrnčekovsené vločky
3/4 hrnčekakokos
2 ksbanán
1 lyžicamed
250 gjemný tvaroh
na dozdobenieovocie
na osladeniemed alebo iné sladidlo

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Ovsené vločky dáme do misky, pridáme kokos, rozmixovaný banán (čím je banán zrelší, tým je sladší a nemusíte pridávať iné sladidlo alebo med). Ak nemáte prezretý banán, pridajte k vločkám ešte 1-2 PL medu. Celú hmotu poriadne premiešame.
  2. Pripravíme si košíčky, vyplníme ich ovsenou hmotou, do stredu urobíme jamku, aby sme vedeli cukrárskym sáčkom nastriekať tvaroh.
  3. Rúru vyhrejeme na 180 stupňov a pečieme cca 15 minút. Záleží na hrúbke košíčkov, preto sledujeme. Keď začnú hnednúť, vyberáme.
  4. Necháme úplne vychladnúť a cukrárskym sáčkom navrstvíme tvaroh (môžete ho osladiť medom, kokosovým cukrom alebo inými sladidlami) a na vrch poukladáme ovocie.
  5. Ja som mala ešte toping bez kalórií, už ani neviem v akom obchode som ho kupovala, niekde v špecializovanom fitness obchode, tak som vrch poliala ešte týmto, ale pokojne môžete použiť napríklad vysoko percentnú rozpustenú čokoládu.
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť