NajRecept.sk Sladké jedlá Buchty Extra čokoládové kysnuté buchty
Extra čokoládové kysnuté buchty
Recept Extra čokoládové kysnuté buchty
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Jaja79    ·   7.4.2021

Extra čokoládové kysnuté buchty

Extra čokoládové kysnuté buchty. Je to síce kalorická bomba a toľko cukru vám zaistí energiu asi aj na týždeň, ale kto má rád sladké, určite si pochutí. S cestom sa pracovalo skvele. S pridaním kakaa nielen vyzerajú super, ale aj chutia. Čo sa týka chute cesta, nie je až príliš presladené, nutella to dokonale vynahradí a ešte keď vrch polejete rozpustenou čokoládou, je to teda dobrota. Autor: Jaja79

Suroviny
500 g
hladká múka
1 bal.
sušené droždie
30 g
kakao
80 g
maslo
40 g
kryštálový cukor
1 bal.
vanilkový cukor
1 ks
vajce
170 ml
mlieko
200 g
nutella
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Múku, droždie, kakao zamiešame v miske, pridáme rozpustené maslo, cukor, vanilkový cukor, vajíčko, teplé mlieko a spracujeme hladké cesto, ktoré preložíme do olejom vymastenej misky. Necháme zakryté utierkou kysnúť cca 1 hodinu.
  2. Vykysnuté cesto rozdelíme na 12 častí a každú časť spracujeme do guľôčky.
  3. Guličku v ruke roztlačíme, navrstvíme lyžičku nutelly alebo čokolády a pekne uzavrieme. Znovu spracujeme do guľôčky a položíme ju do olejom vymasteného plechu. Takto naplníme každú guľôčku. Ukladáme ich tesne k sebe. Necháme zakryté kysnúť 10-20 minút.
  4. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov cca 35 minút. Po upečení ich necháme 5 minút v plechu vo vypnutej rúre a potom ich vyberieme.
  5. Upečené posypeme práškovým cukrom a podávame.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár