NajRecept.sk Dezerty Múčniky Božské čokoládové rezy
Božské čokoládové rezy
Recept Božské čokoládové rezy
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Jaja79    ·   28.1.2021

Božské čokoládové rezy

Čokoládové kocky, ktoré sú síce trochu náročnejšie na prípravu, ale stoja za vyskúšanie. Mňamka! Bielkové cesto spolu s orieškami je vynikajúce. Ja milujem orechové zákusky a teraz keď oriešky dozrievajú sa už teším na ďalšie orieškové sladké inšpirácie. Nebránim sa novým receptom a novým chutiam, tak sa potom s vami podelím s novými receptami. Autor: Jaja

25 min
Čas prípravy
15 min
Čas varenia
Suroviny

Cesto:

10 ks
bielok
280 g
kryštálový cukor
280 g
mleté vlašské orechy
2 lyžice
kakao
2 lyžice
polohrubá múka

Tmavý krém:

4 ks
žĺtok
2 ks
vajce
250 g
práškový cukor
125 g
maslo
3 tabuľky
čokoláda

Svetlý krém:

400 ml
mlieko
200 g
kryštálový cukor
6 lyžíc
hladká múka
6 ks
žĺtok
125 g
maslo
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Bielky vyšľaháme do tuhej peny a postupne pridávame za stáleho mixovania kr. cukor, potom mleté vlašské orechy, kakao a múku.
  2. Pripravené cesto navrstvíme na plech, ktorý sme vystlali papierom na pečenie a pečieme pri teplote 180 stupňov cca 15 minút.
  3. Pripravíme si svetlý krém. Do mlieka pridáme cukor, múku a žĺtky. Dôkladne vymiešame, aby sme nemali hrudky a uvaríme hustú hmotu, ktorú necháme vychladnúť. Maslo vymiešame do krémovej hmoty a postupne po lyžiciach pridáme uvarený puding.
  4. Pripravíme si tmavý krém. Žĺtky, vajíčka, práškový cukor dáme do hrnca a uložíme do vodného kúpeľa a šľaháme. Keď hmota začína hustnúť, pridáme na kúsky nalámanú čokoládu a necháme ju rozpustiť. Odstavíme z vodného kúpeľa a necháme mierne vychladnúť, potom pridáme maslo a miešaním ho rozpustíme.
  5. Na upečený a vychladnutý korpus navrstvíme svetlý krém a pekne uhladíme. Navrstvíme tmavý krém a tiež pekne uhladíme. Odložíme do chladničky a necháme stuhnúť.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár