NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Cheesecake Bez cukru, bez múky a hlavne za 10 minút pripravený cheesecake s malinami
Bez cukru, bez múky a hlavne za 10 minút pripravený cheesecake s malinami
Recept Bez cukru, bez múky a hlavne za 10 minút pripravený cheesecake s malinami
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola Karambola    ·   20.9.2020

Bez cukru, bez múky a hlavne za 10 minút pripravený cheesecake s malinami

Príprava mi trvala zhruba 10 minút, určite nie dlhšie. Je to veľmi jednoduchá torta, ktorú zjete ešte rýchlejšie ako ju pripravíte.

Suroviny
1 bal.
bezlepkové sušienky
30 g
maslo
1 lyžica
kokosový olej
250 g
mascarpone
250 g
jemný tvaroh
podľa chuti
med alebo sladidlo
250 g
maliny
1/2 bal.
želatína v prášku
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Sušienky rozmixujeme tyčovým mixérom na prášok, pridala som rozpustené maslo a rozpustený kokosový olej (olej som pridala len pre istotu, aby základ na 100% stuhol).
  2. Pripravila som si najmenšiu guľatú formu na pečenie, akú som doma našla - 15 cm, dno som vyložila papierom na pečenie a šup so sušienkovou hmotou do formy. Lyžicou som uhladila a navrstvila som vymiešané mascarpone s tvarohom (osladila som sladidlom, ale pokojne môžete použiť aj med alebo cukor, ako chcete). Pridala som kvalitné mascarpone, ktoré je tuhé, nie jeho napodobeniny, ktoré sa ešte aj hýbu v kelímku. Kvalitné mascarpone je husté a lyžicou sa horšie vyberá z obalu.
  3. Na túto mascarpone hmotu, ktorú som pekne uhladila, som navrstvila malinovú hmotu - maliny som tyčovým mixérom vymixovala na dreň, pridala som polovicu želatíny a jemne dreň v mikrovlnke ohriala. Naliala som na mascarpone hmotu a odložila do chladničky.
  4. Príprava mi trvala zhruba 10 minút, určite nie dlhšie. Je to veľmi jednoduchá torta, ktorú zjete ešte rýchlejšie, ako ju pripravíte.
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár