NajRecept.sk Dezerty Najlepšie dezerty Cheesecake Bez cukru, bez múky a hlavne za 10 minút pripravený cheesecake s malinami
Bez cukru, bez múky a hlavne za 10 minút pripravený cheesecake s malinami
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Karambola    ·   20.9.2020

Bez cukru, bez múky a hlavne za 10 minút pripravený cheesecake s malinami

Príprava mi trvala zhruba 10 minút, určite nie dlhšie. Je to veľmi jednoduchá torta, ktorú zjete ešte rýchlejšie ako ju pripravíte.

NAJLEPŠIE RECEPTY

Suroviny
1 bal.
bezlepkové sušienky
30 g
maslo
1 lyžica
kokosový olej
250 g
mascarpone
250 g
jemný tvaroh
podľa chuti
med alebo sladidlo
250 g
maliny
1/2 bal.
želatína v prášku
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Sušienky rozmixujeme tyčovým mixérom na prášok, pridala som rozpustené maslo a rozpustený kokosový olej (olej som pridala len pre istotu, aby základ na 100% stuhol).
  2. Pripravila som si najmenšiu guľatú formu na pečenie, akú som doma našla - 15 cm, dno som vyložila papierom na pečenie a šup so sušienkovou hmotou do formy. Lyžicou som uhladila a navrstvila som vymiešané mascarpone s tvarohom (osladila som sladidlom, ale pokojne môžete použiť aj med alebo cukor, ako chcete). Pridala som kvalitné mascarpone, ktoré je tuhé, nie jeho napodobeniny, ktoré sa ešte aj hýbu v kelímku. Kvalitné mascarpone je husté a lyžicou sa horšie vyberá z obalu.
  3. Na túto mascarpone hmotu, ktorú som pekne uhladila, som navrstvila malinovú hmotu - maliny som tyčovým mixérom vymixovala na dreň, pridala som polovicu želatíny a jemne dreň v mikrovlnke ohriala. Naliala som na mascarpone hmotu a odložila do chladničky.
  4. Príprava mi trvala zhruba 10 minút, určite nie dlhšie. Je to veľmi jednoduchá torta, ktorú zjete ešte rýchlejšie, ako ju pripravíte.

Video ochutnávky

Krátke video ochutnávky, ktorým neodoláte

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár

Najnovšie recepty

Každý deň tipy na chutný chod pre celú rodinu

Viac receptov