NajRecept.sk Sviatočné pečenie Valentín Najlepšie afrodiziakálne potraviny: Čo s vami urobí chilli paprička alebo aká tajomná bylina vás neskutočne navnadí?
Najlepšie afrodiziakálne potraviny: Čo s vami urobí chilli paprička alebo aká tajomná bylina vás neskutočne navnadí?
Recept Najlepšie afrodiziakálne potraviny: Čo s vami urobí chilli paprička alebo aká tajomná bylina vás neskutočne navnadí?
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   26.1.2023

Najlepšie afrodiziakálne potraviny: Čo s vami urobí chilli paprička alebo aká tajomná bylina vás neskutočne navnadí?

Pokiaľ si chcete urobiť pekný večer vo dvojici a chcete sa naladiť na tú správnu vlnu, nespoliehajte sa na alkohol alebo zázračné pilulky z lekárne. Ako prírodné afrodiziaká pôsobí celý rad potravín, niektoré možno máte aj doma. Môžete si tak urobiť príjemnú večeru, ktorá vás nasmeruje tým správnym smerom. Po večeri môžete zamieriť rovno do spálne.

Troška bubliniek neuškodí

Nadmiera alkoholu možno zapríčiní, že vám náprotivok bude pripadať príťažlivejší, ale pozor na to. Zvlášť u mužov dochádza obvykle k nežiaducemu efektu, pretože alkohol, najmä vo väčšom množstve, spôsobuje poruchy mužskej vitality. Inak je to ale so šampanským. Šampanské si koniec koncov spájame s peknými a romantickými chvíľkami vo dvojici.

Navyše, keď doň pridáte ešte kúsky jahôd, máte o romantiku postarané. Šampanské obsahuje etylalkohol, čo pomôže odbúrať úzkosť, upokojí vás, a navyše povzbudí chuť na sex. Ak si tak doprajete naozaj len jeden alebo dva poháre šampanského, dostanete sa do tej správnej eufórie.

Stavte na ustrice

Morské plody, a najmä ustrice sú už dlho považované za najlepšie prírodné afrodiziaká. Navyše ide o pochúťku, ktorú nekonzumujeme často, takže príprava a následná konzumácia ustríc bude mať svoje čaro. Ustrice obsahujú celý rad telu prospešných látok, rovnako ako morské ryby a morské plody. Čo je ale najdôležitejšie, sú významným zdrojom zinku. Ten je dôležitý pre tvorbu serotonínu, ďalej je nevyhnutný pre tvorbu kvalitných spermií a má vplyv aj na plodnosť.

Chilli papričky vás nažhavia

Určite nesmieme zabudnúť ani chilli papričky. Sú pálivé, a rozhodne vás rozohnia. Navyše sú zdravé. Chilli papričky podporujú prekrvenie, po ich konzumácii sa tak výrazne zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov, dodávajú aj energiu. Táto kombinácia je v spálni na nezaplatenie. Chilli papričky tak zlepšia potenciu a takmer okamžite pocítite aj zvýšenie libida.

Prastará a veľmi účinná bylina

Možno ste už počuli o zázračnej bylinke pochádzajúcej z peruánskych Ánd. Áno, hádate správne, jedná sa o macu. Maca je účinná bylinka, využíva sa jej koreň a ten je tiež spájaný s plodnosťou a sexuálnou túžbou. Mužom navyše maca pomáha aj pri problémoch s výkonom. Môžu ju ale užívať aj zdraví jedinci, a to ako muži, tak aj ženy. A keďže ide o bylinku, jej používanie je bezpečné, navyše maca nemá takmer žiadne negatívne vedľajšie účinky.

Korenie, ktoré oklame zmysly

Vsadiť potom môžete pri príprave večere aj na bylinky, ktoré sú veľmi aromatické a obsahujú éterické oleje. Vďaka tomu povzbudíte svoje milostné túžby tiež veľmi rýchlo. Medzi korenie s afrodiziakálnymi účinkami patrí:

  1. vanilka,
  2. bazalka,
  3. škorica,
  4. anýz,
  5. šalvia,
  6. koriander.

Prírodné afrodiziaká majú mnohokrát väčšiu moc ako akékoľvek iné prostriedky. Vyskúšate ich?

Rôzne afrodiziakálne potraviny môžete doplniť aj pripraveným valentínskym dezertom. Recepty na inšpiráciu nájdete nižšie.

1. Valentínska jahodová tortička

Pripravte si aj vy túto krémovú tortičku na blížiaci sa Valentín. Veď čo môže byť viac ako s láskou upečený koláčik.

Recept nájdete TU

Recept Valentínska jahodová tortička

2. Párty srdiečka so syrom a šunkou

Proces prípravy je veľmi jednoduchý a chuť fenomenálna. Ak máte radi pizzu, pripravte si srdiečka. Cesto je bez kysnutia. Autor: Jaja79

Recept nájdete TU

Recept Párty srdiečka so syrom a šunkou

3. Valentínske raňajky

Začnite hneď ráno v tento deň (sviatok zamilovaných) romantickou dobrotou, ktorá odštartuje deň plný romantiky a lásky. Veď nie len tak sa hovorí, že láska prechádza žalúdkom.

Recept nájdete TU

Recept Valentínske raňajky

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár