NajRecept.sk Dezerty Krémy a polevy Ako vyšľahať dokonalý sneh z vaječných bielkov bez chybičky
Ako vyšľahať dokonalý sneh z vaječných bielkov bez chybičky
Recept Ako vyšľahať dokonalý sneh z vaječných bielkov bez chybičky
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
NajLucka NajLucka    ·   3.4.2023

Ako vyšľahať dokonalý sneh z vaječných bielkov bez chybičky

Tie najlepšie a najnadýchanejšie múčniky sú väčšinou zložené z poctivých ingrediencií. Ku kyprému dezertu neodmysliteľne patrí aj vyšľahaný sneh z vaječných bielkov, bez ktorého si sladký dezert tej najlepšej konzistencie asi neupečiete. Naučte sa šľahať sneh ako profesionálny cukrár a vyvarujte sa tým najčastejším chybám.

Plánujete na víkend obľúbený dezert pre celú rodinu a súčasťou receptu na sladký múčnik je aj vyšľahaný sneh? Ten práve dodáva každému pečenému múčniku vláčnosť, nadýchanosť a kyprosť. Pokúste sa o ten najjemnejší, vyšľahaný sneh. Nie je to totiž také ľahké, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Pripravte si vajíčka vopred

Ak chcete pripraviť dokonale vyšľahaný sneh, je k tomu potrebný výber kvalitných a čerstvých vajec. Nebojte sa osloviť farmárov vo vašom okolí, od neho totiž určite dostanete tie najlepšie vajcia. Vajíčka si nechajte vybraté na kuchynskej linke už deň pred samotnou prípravou pokrmu, izbová teplota je na šľahanie snehu oveľa lepšia.

Pripravte si na bielky aj misku, cukrári najčastejšie používajú zo skla alebo nerezu. Vyvarujte sa naopak miskám z plastu, v takomto materiáli sa totiž môže držať malé množstvo mastnoty, ktorá šľahanie snehu môže pokaziť. Pre neutralizáciu môžete misku vytrieť a umyť octom alebo citrónovou šťavou.

Pozor pri oddeľovaní bielkov

Zo všetkého najskôr si potrebujete oddeliť bielky od žĺtkov. Bielky si dávajte zvlášť do jednej misky, v ktorej potom budete aj šľahať sneh. Dajte si tiež pozor pri oddeľovaní na to, aby sa do bielkov nedostal ani kúsok žĺtka. Ten totiž obsahuje pomerne vysoký pomer tuku, s ktorým sa vám sneh nikdy nemôže podariť tak dokonale.

Neveríte si toľko pri bezchybnom oddeľovaní žĺtkov od bielkov? Môžete použiť špeciálny oddeľovač žĺtka, ktorý predávajú v každých domácich potrebách.

Čím a ako sneh šľahať?

Pokiaľ máte bielky pripravené, je čas pustiť sa do akcie. Či už sa rozhodnete šľahať sneh ručne alebo pomocou mixéra, vždy používajte kovové metly. Metličky musia byť chladné alebo najlepšie studené. Pokiaľ medzi šľahaním potrebujete metličky umyť, urobte tak pod tečúcou a studenou vodou. Teplo môže celý proces pokaziť.

Ako do snehu zapracovať cukor?

Veľa receptov vyžaduje sneh s cukrom. Tu treba poznať jasný pomer cukru, ktorý v snehu má byť, držte sa presného pomeru z receptu. Do bielkového snehu použite jemnú krupicu alebo kryštál, nikdy práškový cukor. Do bielkov prisypávajte cukor postupne, nikdy nie celú dávku naraz. V opačnom prípade hrozí, že sa krém zrazí.

Sneh si nikdy nepripravujte dlho dopredu, najlepšie ho hneď použite do ďalšieho postupu receptu. Dlho odležaný sneh má totiž tendenciu pohlcovať vlhkosť a tak môžete pokaziť celý múčnik. Sneh do ostatných ingrediencií zapracujte postupne, zľahka a pomaly. Nikdy na to nepoužívajte šľahacie metly, stačí vám obyčajná silikónová vareška.

Recept na najlepší maslový krém nájdete nižšie

1. Ako pripraviť perfektný maslový krém bez chybičky

Maslový krém je neodmysliteľnou súčasťou mnohých dezertov a pečiva. Jeho príprava nie je nutne zložitá, avšak proces sa skladá z niekoľkých krokov, ktoré treba vykonať správne. Preto sa pozrieme na to, ako sa vyhnúť možným chybám a pripraviť perfektný krém.

Recept nájdete TU

Recept Ako pripraviť perfektný maslový krém bez chybičky

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár