Ľadové rezy

Ľadové rezy

By 26. decembra 2018

Dnes som si pre vás pripravila recept vhodný aj na slávnostné príležitosti.
Mali sme v rodine malú oslavu ...  Ale aj k malej oslave treba dačo dobré upiecť ku kávičke ... potešiť chuťové poháriky, urobiť si sviatočný deň ešte krajším.   Otvorila som si teda svoju virtuálnu kuchársku knihu a hľadala, hľadala niečo nové, jednoduché, dobré ...   A veruže som našla .... tieto rezy...sú vynikajúce a celkom rýchlo hotové ... teda, okrem chladenia. Začala som piecť večer o desiatej ... (veru, som ja divná .....   )  a o jedenástej v noci som dávala koláčik do chladničky  ... ešte bez šľahačky, aby krém dobre stuhol. Šľahačka a zdobenie sa konali v deň oslavy ....  🙂

Budeme potrebovať na veľký plech (cca 30x40 cm) :

Instructions

  • Najskôr si oddelíme žĺtka od bielkov.  Bielka vyšľaháme so štipkou soli na hustý sneh, postupne do neho zašľaháme práškový cukor a na koniec jemne vmiešame múku s kypriacim práškom.  Cesto vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie.  Upečieme pri 180 stupňoch asi 20 min.

 

 

 

 

 

 

  • Kým sa cesto pečie, uvaríme krém.  Do hrnca dáme variť mlieko s vanilkovým cukrom. Keď je mlieko horúce, odoberieme z neho 1 dl a dáme bokom.   Žĺtky vyšľaháme s kryštálovým cukrom do bledej peny, postupne pridávame citrónovú šťavu, nakoniec pridáme múku, zlatý klas a jemne zašľaháme. 
  • Túto žĺtkovú zmes vylejeme do vriaceho mlieka a za stáleho miešania uvaríme puding. 
  • Do horúceho pudingu nakrájame maslo a po chvíli vyšľaháme krém. Šľaháme s prestávkami do vychladnutia. Môžeme si pomôcť tak, že namočíme hrniec do studenej vody.

 

 

  • Z cesta stiahneme papier a nožíkom jemne narežeme vrchnú kôrku. Mliekom, ktoré sme si odložili bokom, pokropíme piškótu po celom povrchu .

 

 

 

 

 

 

  • Na piškótu natrieme vychladnutú plnku a dáme schladiť do chladničky.
  • Nakoniec pripravíme šľahačku a natrieme ju na plnku. Ozdobíme striebornými guličkami a ešte šupneme do chladničky dobre vychladiť ..
  • Prajem vám dobrú chuť a zážitok z jemnej a lahodnej chuti.   🙂

 

Print

klaura

Volám sa Laura ... zo všetkého najradšej sa venujem dvom činnostiam, a to vareniu a fotografovaniu ... ani sama neviem, čo mám radšej ... často spájam tieto dve záľuby do jednej ... a potom vznikajú moje fotorecepty ... :) srdečne vás uvítam na mojom blogu www.klaura-dnes.blogspot.sk.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *