Mätový sirup

Mätový sirup

By 23. augusta 2016

Máte tiež plný záhon mäty, na zimu na čaj už máte nasušené a nové lístečky stále dorastajú? Skúste mätový sirup. V lete si ho dáte do vychladenej vody, v zime do čaju pri nachladnutí, bude vám určite chutiť.

Ingredients

Instructions

  1. Umytú mätu som dala  do hrnca - použila som celkom veľa byliniek. Čím viac byliniek dáte, tým bude sirup silnejší .
  2. Mätu som zaliala vodou a spolu som to povarila asi 15 minút. Prekryla utierkou a nechala som to do druhého dňa vyluhovať.
  3. Na druhý  deň som vodu scedila, pridala cukor a kyselinu citrónovú.  Zahrievaním som cukor rozpustila.
    POZOR - už nevaríme.
  4. Hotový sirup som naliala do 3 dl pohárov, zavičkovala a dala sterilizovať. Stačí, len aby víčko chytilo, asi 5 minút.
  5. Pred použitím sirup prelejem do vhodnej sklenenej fľaše.
  6. Mätový sirup je výborný do alkoholických i nealkoholických nápojov, na prisladenie čajov i výrobu domácej limonády. Rozriedime sirup vodou, alebo minerálkou podľa  chuti, pridáme šťavu z citrónu, pomaranča  alebo grepu, v lete pridáme pár lístkov čerstvej mäty, alebo pár  kúskov nakrájaného vychladeného ovocia, fantazii se meze nekladú.

Mätový sirup

Print

 

klaura

Volám sa Laura ... zo všetkého najradšej sa venujem dvom činnostiam, a to vareniu a fotografovaniu ... ani sama neviem, čo mám radšej ... často spájam tieto dve záľuby do jednej ... a potom vznikajú moje fotorecepty ... :) srdečne vás uvítam na mojom blogu www.klaura-dnes.blogspot.sk.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *