Avokádová nátierka s praženicou na hrianke

Avokádová nátierka s praženicou na hrianke

By 22. júla 2016

Malé oživenie obyčajnej praženice. Ak ľúbite avokádo, rozhodne odporúčam vyskúšať. Jednoduchá nátierka z avokáda na hrianke a na nej navrstvená výborná praženica na masle. Zdobiť možno podľa vlastnej fantázie. Takýmito super raňajkami ma prekvapili nedávno moje dievčence. Keďže mi to veľmi zachutilo, zaradila som túto výbornú mňamku aj do môjho raňajkového repertoáru. Nedeľné raňajky ako vyšité. Šálka dobrého čaju k tomu, no čo dodať? Treba vyskúšať.

 

 

Ingredients

Instructions

 1. Avokádo rozrežeme napoly (režeme až do kôstky).
 2. Pootočíme každú polovičku do protismeru a dostaneme dve polovice.
 3. Vylúpneme kôstku malou lyžičkou. Dužinu vydlabeme lyžičkou do misky.
 4. Osolíme, jemne okoreníme čertvo namletým čiernym korením, pridáme pár kvapiek citrónovej šťavy a asi 1 PL olivového oleja.
 5. Citrón okrem toho, že zabraňuje rýchlej oxidácii avokáda aj príjemné zvýrazni jeho chuť.
 6. Dobre vymiešame, prikryjeme a odložíme do chladničky, kým pripravíme praženicu a hrianky.
 7. Na masle urobíme praženicu, dochutíme.
 8. Zároveň si robíme aj hrianky.
 9. Na vychladnuté hrianky nanesieme avokádovú nátierku a obložíme mierne vychladenou praženicou (pod horúcou by sa nám topil avokádový krém).
 10. Dozdobíme podľa chuti a fantázie.
 11. Podávame so šálkou čaju.

Prajem dobrú chuť!

 Avokádová nátierka s praženicou na hrianke Avokádová nátierka s praženicou na hrianke Avokádová nátierka s praženicou na hriankeAvokádová nátierka s praženicou na hrianke
Print

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *