Vianoční sobíkovia

Vianoční sobíkovia

By 29. decembra 2015

Týchto sobíkov som zaradila medzi cupcakes, nazvala by som ich však skôr škoricovými koláčikm ozdobenými ako sobíkov. Boli peknou ozdobou medzi vianočnými koláčikmi.

Nádherná škoricový vôňa pri pečení tohto milého vianočného koláčika zaplavila celý dom. Ozdobené koláčiky so skvelou šľahačkovo-mascarpone plnkou len málokomu nevyvolali úsmev na tvári pri pohľade na ne. Ja som sa do nich úplne zamilovala.

Z uvedených surovín vám vyjde 28 koláčikov.

 

Ingredients

Instructions

  1. Maslo vyšľháme s cukrom.
  2. Po jednom pridávame vajcia a zakaždým dobre prešľaháme. Pridáme i vanilkový extrakt a prešľaháme.
  3. Potom striedavo pridávame mlieko a múku zmiešanú s práškom do pečiva, mletou škoricou a soľou). Zakaždým dobre premiešame.
  4. Cesto naplníme do 2/3 papierového košíčka a pečieme v muffinovej forme, vo vopred vyhriatej rúre na 180 °C počas približne 20 minút.
  5. Upečené necháme vychladnúť a ozdobíme šľahačkovo-mascarpone plnkou. Dozdobíme oči a parohy.
  6. Odložíme do chladničky aby nám krém stuhol.

 

 

 

 

Vianoční sobíkovia

Print

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *