NajRecept.sk Vegánske hlivové krupoto
Vegánske hlivové krupoto
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
S varechou v ruke    ·   6.12.2015

Vegánske hlivové krupoto

Nedávno som pripravoval maslovo špenátové krúpy, boli výborné a už vtedy som vedel, že krúpy budem pripravovať častejšie. Teraz som ich pripravil na vegánsky spôsob. Máme v rodine dvoch vegánov, tak som si dal generálku pred rodinnou oslavou :)

NAJLEPŠIE RECEPTY

Suroviny
jačmenné krúpy
baby špenát
sójová smotana na verenie
hliva ustricová
cesnak
cibuľa
olivový olej
sójová omáčka
čerstvo mleté čierne korenie
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Jačmenné krúpy som uvaril v slanej vode, ako cestovinu. Pokiaľ sa varili, nakrájal som hlivu na absolútne rovnaké kocky s rozmermi 0,73 x 0,65 cm :)
  2. Vo woku na olivovom oleji som orestoval nakrájanú cibuľu, pridal som k nej nakrájanú hlivu a dochutil som soľou a čerstvo mletým čiernym korením.
  3. Keď sa odparila všetka tekutina a hliva bola už takmer hotová (18 minút) pridal som lyžičku sójovej omáčky, tri strúčiky cesnaku nakrájané na drobno a odstavil som.
  4. Krúpy už boli takmer hotové, tak som ich scedil ale nepremýval som ich...dal som ich naspäť do hrnca v ktorom sa varili, pridal som k nim lístky čerstvého špenátu a alpro sójovú alternatívu k Smotane na varenie.
  5. Nechal som to spolu prevrieť, len minútku a odstavil som a teraz sa vám musím k niečomu priznať - niečo také dobré som už dlho nejedol, aj manželka si naložila dvakrát :)
   

Video ochutnávky

Krátke video ochutnávky, ktorým neodoláte

Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár

Najnovšie recepty

Každý deň tipy na chutný chod pre celú rodinu

Viac receptov