Vegánske hlivové krupoto

Recept Vegánske hlivové krupoto

Pridal: S varechou v ruke, 6.12.2015

Kategorie:

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Nedávno som pripravoval maslovo špenátové krúpy, boli výborné a už vtedy som vedel, že krúpy budem pripravovať častejšie. Teraz som ich pripravil na vegánsky spôsob. Máme v rodine dvoch vegánov, tak som si dal generálku pred rodinnou oslavou :)

FOTKA OD VÁS

Pridal: S varechou v ruke, 6.12.2015

Kategorie:

SUROVINY

jačmenné krúpy
baby špenát
sójová smotana na verenie
hliva ustricová
cesnak
cibuľa
olivový olej
sójová omáčka
čerstvo mleté čierne korenie

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Jačmenné krúpy som uvaril v slanej vode, ako cestovinu. Pokiaľ sa varili, nakrájal som hlivu na absolútne rovnaké kocky s rozmermi 0,73 x 0,65 cm :)
  2. Vo woku na olivovom oleji som orestoval nakrájanú cibuľu, pridal som k nej nakrájanú hlivu a dochutil som soľou a čerstvo mletým čiernym korením.
  3. Keď sa odparila všetka tekutina a hliva bola už takmer hotová (18 minút) pridal som lyžičku sójovej omáčky, tri strúčiky cesnaku nakrájané na drobno a odstavil som.
  4. Krúpy už boli takmer hotové, tak som ich scedil ale nepremýval som ich...dal som ich naspäť do hrnca v ktorom sa varili, pridal som k nim lístky čerstvého špenátu a alpro sójovú alternatívu k Smotane na varenie.
  5. Nechal som to spolu prevrieť, len minútku a odstavil som a teraz sa vám musím k niečomu priznať - niečo také dobré som už dlho nejedol, aj manželka si naložila dvakrát :)
   
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť