NajRecept.sk Zdravé recepty Fitness FotoRecept | Domáce zapekané müsli - granola
FotoRecept | Domáce zapekané müsli - granola
FotoRecept | Domáce zapekané müsli - granola
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Zuzka    ·   2.8.2015

FotoRecept | Domáce zapekané müsli - granola

V rámci mojej novej kategórie Jedna kniha-5 receptov, pridávam prvý z receptov, ktorý som skúšala z knihy Opravdu zdravě. Vybrala som z nej recepty, kam patrí aj domáca Granola alebo domáce zapekané müsli. Na tento pamlsok alebo raňajky je na internete hádam milión a jeden recept. Mne sa páčil celkom tento, beriem ho ako pekný základ, na ktorý sa dá ďalej nastavovať a pridávať postupne suroviny, na ktoré mám aktuálne chuť.

Suroviny
100 g
sušené marhule
200 g
ovsené vločky
4 PL
med
100 g
vlašské orechy
35 g
tekvicové jadierka
4 PL
olivový olej
Postup receptu
Vytlačiť
  1. Marhule som vložila do hrnca, zaliala vodou tak, aby nad nimi bola voda cca 0,5 cm a prikryté som ich nechala dusiť 15 minút.
  2. Po 15 minútach som asi 3 polievkové lyžice odobrala a marhule som so zbytkom vody rozmixovala tyčovým mixérom na pyré.
  3. Vo väčšej miske som zmiešala spolu ostatné suroviny.
  4. Do takto pripravených vločiek som primiešala marhuľové pyré a rozprestrela som ich na plech vystlaný papierom na pečenie.
  5. Takto pripravenú granolu som dala piecť do rúry, pri 160 stupňoch 15 minút a následne pri 110 stupňoch 30 minút. Musli som nechala úplne vychladnúť a premiestnila som ich do vzduchotesnej nádoby.
  6. Teraz už len stačí chladné mlieko, slnečné ráno a mať pri sebe niekoho, komu môžete takéto raňajky naservírovať. Krásne ráno želám!
 
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár