VideoRecept | Ražný chlieb z domácej pekárne

VideoRecept | Ražný chlieb z domácej pekárne

By 13. júla 2015

Domáci chlieb je niečo, čo by mala vyskúšať každá gazdinka. Ja som použila pri príprave pekáreň od spoločnosti Gorenje, typ BM 900 AL. S pekárňou sa pracuje veľmi dobre. Obsahuje množstvo programov, vďaka ktorým môžete  upiecť chlieb podľa svojej chuti, vyskúšať tiež môžete fukciu prípravy džemu. O tejto si povieme viac nabudúce.

Chlebík sa vydaril na prvý krát veľmi dobre. Kôrka bola stredne chrumkavá, pričom vnútro bolo jemné. Tento recept a tiež pekáreň môžem odporučiť naozaj každému.

Nie je príliš hlučná, cesto vymiesi dôkladne a jej vzhľad je elegantný. jediné čo by som voči tejto pekárni vytkla je jej veľkosť. Samozrejme akceptujem fakt, že čo sa domácich pekárničiek týka, sú celkovo objemovo väčšie, takže zaberú nejaké to miesto v kuchyni.  Pri jej fukciách sa to však dá prehliadnúť.

Ingredients

Instructions

  1. Do pekárne nalejeme vodu a olej.
  2. Pridáme cukor, sušené droždie, sušené mlieko, hladkú a ražnú múku. Nakoniec pridáme soľ.
  3. Zvolíme program Basic (základný), farbu kôrky Medium a veľkosť chleba 900 g. Čas pečenia sa odvíja od hmotnosti chleba, v tomto prípade to bolo 3 hodiny.
  4. Stlačíme štart a necháme pekáreň pracovať.
  5. Po troch hodinách vyberieme voňavý a teplý chlebík.
Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *