FotoRecept | Kráľovské kura so schwarzwaldskou šunkou a cesnakom

FotoRecept | Kráľovské kura so schwarzwaldskou šunkou a cesnakom

By 26. júla 2015

Kúpili ste si už niekedy Kráľovské kura? Ja zo zásady kupujem kurence od slovenských výrobcov.

Ale aj tu, na našom malom hydinovom trhu sú dosť veľké rozdiely.  Na vrchu rebríčka u mňa sídli práve toto kuriatko. Že prečo?
Keď som po prvý krát rozbalila obal (mimochodom  -  kura v ňom nebolo natlačené ), milo ma prekvapil vzhľad i vôňa kuriatka. Koža mala krásnu farbu bez akýchkoľvek modrín, otlačenín, bola celistvá, pitvací otvor bol malý, čo ocením  pri pleneí kuriatka plnkou.

FotoRecept | Kráľovské kura so schwarzwaldskou šunkou a cesnakom

Vnútorný tuk takmer žiadny. Bolo pekne očistené, bez  pierok, kostaniek - skrátka len tochu poumývať, osušiť a uložiť na pekáč. Mäsko bolo pevné a pritom vláčne a krehké.
Tieto kuriatka chovajú a spracúvajú v blízkosti Nitry, vo Veľkom Záluží. V modernej hydinárni chovajú kuriatka na princípoch welfare, čo znamená,  že majú naozaj prepychový život s dostatkom kvalitnej potravy, bez stresu, rastových hormónov a antibiotík.
Napríklad prístup k potrave a vode majú nepretržite, netlačia sa v priestore, v noci sa im zhasína osvetlenie, dĺžka výkrmu nesmie byť kratšia ako 40 dní. Vytvorili im temer domáce prostredie, a to sa odráža na kvalite.

Takéto dobré a kvalitné mäsko netreba pripravovať zložito s množstvom marinády a korenín.  Treba zachovať jeho jedinečnú chuť domácich kureniec.  Ja som z neho pripravila tento recept.

Instructions

  1. Najskôr som kura rozporcovala, nasolila.FotoRecept | Kráľovské kura so schwarzwaldskou šunkou a cesnakom
  2. Cesnak som nakrájala na tenké plátky, pripravila som si šunku.
  3. Pod kožu som napchala cesnak a šunku. Môžete, koľko sa vám zmestí.FotoRecept | Kráľovské kura so schwarzwaldskou šunkou a cesnakom
  4. Takto pripravené kúsky kuriatka som uložila na pekáč, pokorenila, pokvapkala olivovým olejom, podliala bielym vínom a posypala čerstvým rozmarínom.  Božinku to voňalo!FotoRecept | Kráľovské kura so schwarzwaldskou šunkou a cesnakom
  5. Pieklo sa na 200 °C cca 1 hodinu.FotoRecept | Kráľovské kura so schwarzwaldskou šunkou a cesnakom
  6. Potom už len rýchlo na tanier, nasýtiť hladné brušká 🙂

 

 FotoRecept | Kráľovské kura so schwarzwaldskou šunkou a cesnakom

Print

klaura

Volám sa Laura ... zo všetkého najradšej sa venujem dvom činnostiam, a to vareniu a fotografovaniu ... ani sama neviem, čo mám radšej ... často spájam tieto dve záľuby do jednej ... a potom vznikajú moje fotorecepty ... :) srdečne vás uvítam na mojom blogu www.klaura-dnes.blogspot.sk.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *