VideoRecept | Jahodovo-smotanová zmrzlina

VideoRecept | Jahodovo-smotanová zmrzlina

By 10. júna 2015

Horúce letné dni si žiadajú osvieženie v podobe lahodnej ovocnej zmrzky. Nie vždy sa nám chce ísť na najlepšiu zmrzlinu v horúčavach do mesta a vystáť tam dlhý rad. Teraz, keď je obdobie čerstvého voňavého ovocia si môžete pripraviť chutnú zmrzlinu doma. Veď čo viac poteší najbližších ak si môžu skočiť po chutnú zmrzku iba do mraziaka?

S touto zmrzkou si pripravíte doma i ľadovú kávu (zalejete kopček domácej zmrzliny pripravenou kávou a navrch dáte šľahačku, samozrejme najlepšie domácu, nie sprejovú) Príprava je naozaj jednoduchá a zaberie minimum času (taktiež aj zašpineného riadu 🙂 ) Do prípravy môžete zapojiť aj deti, ktoré taktúto zmrzku budú milovať!

Ja som sa rozhodla pre voňavú jahodovú zmrzlinu. Ak vám jahody nie sú po chuti, kľudne ich zameňte za iné obľúbené ovocie. Určite vyskúšam variantu s čučoriedkami, malinami, pomarančom alebo čerešňami. Už teraz sa teším na tooto chutné zmrzlinové osvieženie.

 

Ingredients

Instructions

  1. Smotanu na šľahanie a kyslú smotanu spolu vymiešajte v mixéri.
  2. Pridajte očistené jahody a poriadne rozmixujte. Kľudne môžete primiešať i na malé kúsky nakrájané jahody alebo čokoládu.
  3. Nalejte do pripravených zmrzlinových formičiek alebo do plastovej misky.
  4. Vložte aspoň na 4 hodiny do mrazničky.

 

VideoRecept Jahodovo-smotanová zmrzlina

Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *