Čokoládový pudingový koláč s višňami

Čokoládový pudingový koláč s višňami

By 29. apríla 2015

Tento koláč by som nazvala najskôr dlho sľubovaným narodeninovým darom. Povinností je v poslednom čase akosi priveľa a času menej ako by človek potreboval, hlavne na svoje voľnočasové aktivity ako napríklad u mňa pečenie. Je to malý únik pred všetkým, kedy sa zabarikádujem medzi múkou, plechom na pečenie a kuchynským robotom. Pustím pomedzi zvuk šľahača obľúbenú hudbu a celú svoju sústredenosť venujem len tomu, aby sa suroviny spolu dostatočne spojili, rúra piekla tak ako si predstavujem a nakoniec povstal výsledok jedlého formátu.

Späť však k tomuto čokoládovému pudingáču. Jeho chuť je naozaj skvelá (podľa slov priateľových kolegov v office). Čo je však podstatné - chutil hlavnému aktérovi, pre ktorého bol určený. Trochu ma to aj prekvapilo, keďže toto bol čistý experiment na základe inšpirácie v tomto recepte na Piškótový krémovník s ovocím. 

Zlatý klas spolu s jahodami chýbali, nahradila som ich preto čokoládovým pudingom Dr. Oetker a višňovým kompótom. Ak vám teda doma chýbajú niektoré suroviny, nebojte sa ich zameniť podľa svojej chuti.

Budem rada keď budete piecť tento koláčik a potešíte ma ak mi napíšete ako sa vám vydaril. Môžete pridať aj fotku 🙂

 

Ingredients

Instructions

  1. Z mlieka, cukru a pudigového prášku uvaríme hustý čokoládový puding.
  2. Do horúceho pudingu zapracujeme miešaním 3 kocky horkej čokolády (netreba viac, ja som dala najmä pre zvýraznenie chuti).
  3. Lístkové cesto rozdelíme na tri časti a na pomúčenej doske vyvaľkáme na veľkosť okrúhlej formy.
  4. Prvý plát položíme na suchú formu, uložíme piškóty a zalejeme pudingom.
  5. Do pudingu povtláčame scedené višne z kompótu a prikryjeme druhým vyvaľkaným plátom cesta. Zopakujeme postup s piškótami, pudingom a ovocím. Na vrch uložíme posledný plát cesta.
  6. Do vyhriatej rúry na teplotu 250 °C vložíme plech a pečieme 7-8 minút.
  7. Teplotu znížime na 180 - 200 °C  a dopečieme 15 - 20 minút.
  8. Hotový koláč necháme vychladnúť a posypeme práškovým cukrom.

 

 

 

Čokoládový pudingový koláč s višňami

 

 

Čokoládový pudingový koláč s višňami

 

 

Čokoládový pudingový koláč s višňami

 

 

Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *