Veľkonočné plnené vajíčka

Veľkonočné plnené vajíčka

By 21. marca 2015

Z detstva si pamätám, že uvarené vajíčka od nepamäti boli u nás ako doplnok k iným tradičným veľkonočným dobrotám. Samozrejme boli to jednoduché uvarené vajíčka natvrdo a pokrájané na mesiačiky, prípadne kolieska. Ja sa snažím každý rok vniesť do ich prípravy niečo nové, netradičné. Mojou snahou je, aby to v prvom rade chutilo a samozrejme musí to aj dobre vyzerať. Ozdobila som ich rôzne, aby som vniesla k zelenkavej plnke vajíčok trochu farby. Tento rok to bolo totiž avokádo, ktoré som s vajíčkami kombinovala.

 

Ingredients

Instructions

  1. Uvarené vajcia očistíme a rozkrojíme na polovicu.
  2. Opatrne vyberieme žĺtka do misy.
  3. Bielka odložíme bokom na tanier.
  4. Avokádo rozkrojíme na polovicu a otočíme každú polovicu v protismere hodinových ručičiek.
  5. Malou lyžičkou vyberieme dužinu a pridáme k žĺtkam.
  6. Rozmačkáme vidličkou.
  7. Pridáme soľ, korenie, citrónovú šťavu a majonézu, príp. smotanu (pridáme po lyžiciach, aby sme nemali plnku riedku) a rozmixujeme ponorným mixérom na hladký krém.
  8. Ak treba, ešte dochutíme.
  9. Naplníme krém do cukrárenského vrecka a ozdobne ho nanesieme do bielok, ktoré sme si odložili na tanier. Ozdobíme ľubovoľne.

A toto je inšpirácia z minulého roka. Ani už nepamätám, prečo som nepridala príspevok na blog. Zrejme kvôli nie práve najlepším fotografiam.

Veľkonočné plnené vajíčka1
Veľkonočné plnené vajíčka3
Veľkonočné plnené vajíčka2

Print

Som Slovenka momentálne žijúca v Anglicku. Prostredníctvom svojho blogu http://adkas-tastyfood.blogspot.sk/ by som sa chcela s Vami podeliť o svoje poznatky, zážitky, skúsenosti nielen z oblasti kulinárskej, ale aj zo života nášho každodenného. Rada si pochutnám na dobrom jedle a veľmi rada si ho pripravujem sama. Svoju lásku k vareniu a pečeniu som zdedila po svojej mamke a babke. Na mojom blogu nájdete recepty staršieho aj novšieho data pochádzajúce z rôznych zdrojov, ale zaručene mnou odskúšané. Verím, že u mňa naájdete inšpiráciu, strávite tu prijemne chvíle a opätovne ma poctíte svojou návštevou.


Môj blog: www.adkas-tastyfood.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *