Fotorecept | Bryndzové pirohy

Fotorecept | Bryndzové pirohy

Pridal: S varechou v ruke, 17.2.2015

Kategorie:

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Recept podľa starých materí na Bryndzové pirohy. Pirohy sa varia v každej dedine, v každej rodine trochu inak avšak 1 majú spoločné - chutia veľmi dobre.

FOTKA OD VÁS

Pridal: S varechou v ruke, 17.2.2015

Kategorie:

SUROVINY

Cesto:

1 stredne veľký kus uvarený v šupkezemiak
400 gpolohrubá múka
200 mlvoda
štipkasoľ

Bryndzová plnka:

3 - 4 stredne veľké kusyzemiaky
100 gbryndza
čerstvýkôpor
slanina
cibuľa
pažítka
kyslá smotana

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
Cesto na pirohy 
  1. Uvarený zemiak očistíme, pretlačíme a spolu s vodou, múkou a štipkou soli vypracujeme hladké cesto.
  2. Cesto necháme chvíľu odpočívať.
Bryndzová plnka
  1. Zo zemiakov, bryndze a kôpru som spravil kašu - éééj, ale bola dobrá:) Odpočinuté cesto som rozdelil na dve časti a valčekom na cesto som vyváľkal krásny kruh.
  2. Teraz máme dve možnosti - minimálne :) tá prvá je na polovicu cesta dáme kôpky zemiakov s bryndzou a druhou polovicou cesta to prekryjeme.Dobre popritláčame okolo tých kôpok a pokrájame radielkom, takto budem robiť lekvárové. Ja som si vybral druhú možnosť: Z cesta som vykrajoval kolieska, na každé som dal kôpku bryndzovej kaše a okrajom nožíka, môžete použiť aj vidličku, som dobre postláčal okraje, samozrejme manželka pomáhala :)
  3. Medzitým nám už zovrela voda, pirohy som do hrnca vkladal asi po 8-10 kusov, po chvíľke vyplávali na povrch, potom som ich ešte povaril asi 3-4 minútky. Spravil som aj niekľko kusov do mrazničky, ale treba ich zmraziť naukladané na tácke, či tanieri a až potom ich vložiť do sáčka, nech sa pri mrazení nezlepia.
  4. Slaninka je už vyškvarená, cibuľa orestovaná, pirohy uvarené. Tak som ich už len naložil na taniere, prizdobil lyžicou kyslej smotany, čerstvou pažítkou a prípadne aj kúskami bryndze Dobrú chuť :)
 
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť