Zelené smoothie – Recepty pre vaše zdravie

Zelené smoothie – Recepty pre vaše zdravie

Zelené smoothie_SK

Aj keď platí, že ľudské správanie a zvyky sa ťažko menia, prechod na „zelený“ životný štýl môže byť pre každého jednoduchý a príjemný. Viete teda, v čom spočíva sila zelených smoothies? V spustení prirodzených mechanizmov čistenia cholesterolu, tuku a toxínov z tela – čím prichádza k zlepšeniu fyzického, ale aj mentálneho a spirituálneho života človeka.
Urobte niečo pre seba a vyskúšajte zelené smoothie.

Nová kniha Zelené smoothie ponúka všetko o tomto fenoméne a k tomu 200 overených receptov.
Málokto z nás si dokáže v dnešnej dobe nájsť čas na vyváženú stravu. Všetci sa niekam ponáhľame, máme stres a nemáme čas. Aj keď na prvý pohľad nemusíme byť chorí, nespavosť, problémy s hmotnosťou, neschopnosť sa sústrediť a únava naznačujú, že niečo s nami nie je v poriadku. Všetko sú to príznaky nedostatku živín.

RAŇAJŠIE ROZBEHOVÉ SMOOTHIE
2 litre podľa Victorie Boutenko
Zmiešať zopár púpavových listov, 2 stonky zeleru, kúsok čerstvého ďumbiera, 2 broskyne a ½ ananásu.

Zelené smoothie – revolúcia vo výžive chce poraziť epidémiu týchto zdravotných problémov vyrovnanou diétou bohatou na živiny.
Autorka Victoria Boutenko prichádza vo svojej knihe s kombináciou správnej výživy a svojich znalostí o smoothie, aby nám pomohla v ceste za zdravím. Potrebujeme k tomu len ovocie, zeleninu a rastliny, ktoré sme možno doteraz považovali za neužitočné. A samozrejme vodu!

“Na prednáškach a seminároch, kde som prezentovala výnimočnosť zelených nápojov,” vysvetľuje V.Boutenko, “som bola veľa ráz svedkom toho, ako ľudia už po prvom ochutnaní týchto nápojov zmenili svoj postoj. Nechuť a nedôveru voči „burinovým živinám“ odrazu vystriedalo preferovanie zelených smoothie – nápojov s jedinečnými chuťovými vlastnosťami. Keď vidím, ako 

ľudia dočista vylizujú poháre, zdá sa mi, že počujem aj ich príjemné mľaskanie.”

SMOOTHIE STIMULUJÚCE PAMÄŤ

2 litresmoothie

Zmiešať:

 • 2 hrnčeky čerstvo odcviknutého petržlenu,
 • 1 biouhorka aj so šupou,
 • šťava z 1 limety,
 • 2 zrelé hrušky,
 • ½ jablka
 • 2 hrnčeky vody.

Bežné americké slovo „smoothie“, žiaľ, nemá v slovenskom slovníku cudzích slov ekvivalent, ktorý by ho presne vystihoval. „Smoothie“ vo všeobecnosti definovať ako hustý nápoj krémovej konzistencie urobený z pyré ovocia alebo zeleniny.
Túto definíciu posunula úplne novým a inovatívnym smerom práve Victoria Boutenko, keď objavila liečivé účinky „zelených smoothie“ a zhrnula ich v tejto knihe.
Zelené smoothie je hustý nápoj z listovej zeleniny s pridaním malého množstva ovocia a vody. Zelené, živé potraviny v lahodnej forme, ktoré sú samy osebe obrovskou injekciou chlorofylu, vitamínov, minerálov, enzýmov a antioxidantov sú nenahraditeľné pre náš organizmus.

V Zelenej revolúcii autorka prináša 200 receptov, ktoré v sebe spájajú jednoduchosť (čo sa týka ingrediencií) a rozmanitosť chutí. Naučte sa ako si namixovať chutné zdravé nápoje!

ŠPENÁTOVÉ OSVIEŽENIE
2 litre podľa Stephena Frketica
Zmiešajte:

 • 1 pomaranč (ošúpaný a bez zrniečok),
 • 1 banán,
 • 4 mrazené jahody,
 • 1 kopcovitý hrnček špenátu,
 • ¼ hrnčeka vody.

200 overených receptov a všetko o revolúcii vo výžive nájdete v novinke Zelené smoothie.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *