Karfiolový krém so šafranom

Karfiolový krém so šafranom

By 17. januára 2015

Rýchlo pripravená ideálna zimná polievka. Nízkokalorický a močopudný karfiol, ktorý vám síce presmradká domácnosť, pričom je potrebné v prvých minútach variť ho odokrytý, aby vám nespôsoboval plynnatosť. Tieto jeho neduhy mu však poľahky odpustíte, pri predstave, že je mimoriadne účinný v prevencii pred rakovinou hrubého čreva a obsahuje významné aminokyselíny s množstvom priaznivých účinkov pre naše telo. Spokojne googlite. K tomu pripočítajte tonizujúce vlastnosti šafranu pravého, ktorý posilí váš žalúdok, aj krvný obeh, ukľudní nervy aj kašeľ. Celý krém, ak pridáte slamihu úzkolistú - rastie mi ešte v záhrade - získa jemnú mierne pikantnú sladkastokorenistú kari príchuť.

Ingrediencie sú pre 3 osoby.

 

Ingredients

Instructions

  1. Karfiol očistím, umyjem, rozporcujem na menšie hlavičky, ktoré varím domäkka vo vývare.
  2. Po zavarení pridám olej, bylinky, namleté korenie a soľ.
  3. Po uvarení rozmixujem dohladka a zjemním smotanou.
  4. Po zovretí vypínam.

Dobrú chuť!

Poznámka

Vývar robíme spravidla každú neďeľu, kurací, slepačí, či hovädzi. Aj so špikovými kosťami. Robíme ho vo veľkom hrnci, deti túto polievku skrátka milujú. To, čo mi ostane naviac použijem do utorkového rizota alebo do polievky na spôsob tejto karfiolovej. Možností je nepreberné množstvo.

Karfiolový krém so šafranom

Print

Blog Na háji je miestom, kde zdieľam svoje nadšenie pre dobré jedlo, fotografiu, nevšednosť všedných okamihov. Dobré jedlo, to sú pre nás dary zeme, plody dopestované v záhradke, na poli, na strome, na farme. Tu niekde za rohom. S láskou a úctou k prírode a jej zákonitostiam. Rada trávim voľný čas fotografovaním, blogovaním, pinterestovaním, starostlivosťou o vlastnú záhradku, hostením našich početných návštev.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *