Grilovaný hermelín so zeleninovým šalátom

Grilovaný hermelín so zeleninovým šalátom

By 25. januára 2015

Niekedy človek potrebuje extra rýchly obed alebo večeru pripravenú do 30 minút. K tomu ešte musí toto jedlo zasýtiť a chutiť, situácií ako je táto býva počas týždňa veľa. Ponúkam vám preto recept, ktorý síce nie je objavením Ameriky, avšak je veľmi chutný, zasýti a zaberie vám minimum času.

Ja ho pripravujem vždy keď mám minimum času, keďže hermelín je syr, ktorý dokážem jesť nonstop s malými prestávkami. Tentokrát z neho bol rýchly obed. Množstvá surovín neuvádzam najmä preto, že sa dá pripraviť ,,od oka" a podľa vlastnej chuti.


Instructions

  1. Hermelín položíme na alobal a nalejeme naň olivový olej. Posypeme trochou soli a korenia. Zabalíme do alobalu tak, aby nám olej nevytiekol.
  2. Balíček položíme na rozohriatu panvicu a necháme opekať 15 minút. Počas pečenia ho pár krát obrátime.
  3. Kým sa hermelín pečie, pripravíme si šalát:
    Všetku zeleninu dôkladne umyjeme a osušíme. Pridáme mini mozzarelu a polejeme trochou olivového oleja, posypeme trochou soli. Všetko dôkladne premiešame a uložíme na tanier.
  4. Keď je hermelín opečený, opatrne balíček otvoríme a syr z neho vyklopíme na tanier.

 

 

grilovany hermelin so zeleninovym salatom-2

 

grilovany hermelin so zeleninovym salatom3

Print

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *