Fotorecept | Falošná sviečková na smotane

Fotorecept | Falošná sviečková na smotane

By 27. januára 2015

V každej rodine budú mať svoj osvedčený recept, v každej reštaurácii ju pripravujú inak. A každý ju má rád. A my tiež. Je to ideálne jedlo na nedelný rodinný obed. Netvrdím, že ju musíte pripravovať tak ako ja a ani to, že je to takto najlepšie, ale poznáte to. Ja mám rada klasiku. Starý a trocha zdĺhavejší postup mi nevadí, mám čas 🙂 Takže ak nechcete mäso naložiť dopredu nemusíte. A ani prešpikovať nemusíte.  Hlavné je, aby vás to bavilo a potom aby vám to chutilo.

Ingredients

Instructions

 1. Mäso si očistite a prešpikujte slaninou, zviažte do bochníku.

  Falošná sviečková na smotane2

  Falošná sviečková na smotane3

 2. Vložte do hlbšej misy, pridajte korenie, šťavu z polky citróna.
 3. Zalejte roztopeným a vychladnutým maslom a zasypte jednou cibuľou.

  Falošná sviečková na smotane4

 4. Prikryté nechajte cez noc marinovať v chlade.

  Falošná sviečková na smotane5

 5. Na druhý deň si nakrájajte zeleninu, tú dajte na osmaženú cibuľku, pridajte cukor a nechajte zkaramelizovať.

  Falošná sviečková na smotane6

 6. Na zkaramelizovanú zeleninu dajte mäso aby sa zprudka opieklo a zalejte vývarom, ak varíte polievku hneď vedľa máte to jednoduchšie 🙂 Nie je potrebné aby bolo mäso zakryté tekutinou.

  Falošná sviečková na smotane7

 7. Celý hrniec (ak je to taký, ktorý može do rúry, ak nie dajte do pekáča) s pokrievkou vložte do rúry asi na 180°C na min. hodinu a pol. Nechajte dobre podusiť.
 8. Po vybratí z rúry mäso vyberte z omáčky, ktorú som si ja rozmixovala (nechcelo sa mi pasírovať cez sitko) a dajte na šporák variť.
 9. Mäso nakrájajte na plátky a do omáčky pridajte smotanu. Pravdepodobne ak ste dali dosť zeleniny do základu nemusíte zahusťovať. Ak predsa, tak to teraz urobte, poprípade dochuťte.
 10. Nakoniec vložte mäso. A je hotovo :).

Ja som robila kysnutý knedlík. V Čechách sa väčšinou podáva houskový, ale každý ako mu chutí 🙂 Potom už len podávajte, servírujte a pochutnávajte si. Je to delikatesa. Podáva sa s brusinkami a šlahačkou (my sme ju vynechali :)) Ale len pre tentokrát.

Falošná sviečková na smotane8

Falošná sviečková na smotane9Dobrú chuť
Falošná sviečková na smotane1

Falošná sviečková na smotane

Falošná sviečková na smotane10

Print

V súčastnosti žijem v Prahe s manželom, a troma deťmi. Rodina, domácnosť, varenie a pečenie je moja láska a hobby. Rada tvorím, vymýšlam a inštalujem rozne kompozície z jedla a kvetov. Inšpiráciu beriem z prírody ale aj od mnohý inšpiratívnych ľudí, z kníh a života všeobecne ... Dúfam že aj ja vás inšpirujem a nájdete tu, alebo na mojom blogu niečo pozitívne a inšpiratívne.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *