10 najlepších receptov v roku 2014

10 najlepších receptov v roku 2014

Nový rok je už tu a my sme pre vás pripravili zhrnutie receptov, ktoré zaujali počas uplynulého roku. Každý z nich je jedinečný a ich foodblogerskí autori si na nich dali záležať – od detailného popisu receptu až po kvalitnú fotodokumentáciu výsledného jedla či celého postupu. Ktorý recept zo stránky vás zaujal najviac?

Poleva na medovníky

Poleva na medovníkyPríprava polevy, s ktorou ozdobíte medovníčky pred príchodom Vianoc alebo Veľkej noci je každoročnou rutinou. My sme vám priniesli fotonávod, s ktorým túto občas namáhavú prácu zvládnete hravo.

Postup prípravy nájdete tu: Poleva na medovníky

 

Chrumkavé zemiakové placky

Chrumkavé zemaikové plackyTradičná slovenská pochúťka, ktorú pozná naozaj každ. Pripraviť však naozaj výborné zemiakové placky nie je také ľahké ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Juraj vám vo svojom recepte ponúka naozaj detailný popis, podľa ktorého pripravíte tie najlepšie placky.

Postup prípravy nájdete tu: Chrumkavé zemiakové placky

 

Plnené zapekané rožkyFotorecept: Plnené zapekané rožky

Tieto skvelé pečené rožky môžete podávať ako občerstvenie pri posedení avšak hodia sa aj večeru. Najlepšie chutia vytiahnuté hneď z rúry. Pri príprave trošku viac zašpiníte kuchyňu ale poviem vám, naozaj to stojí za to. Ak nemáte práve všetky suroviny, použite suroviny tzv. ,,čo chladnička dala”.

Postup prípravy nájdete tu: Plnené zapekané rožky

 

Hrnčekový makový koláčHrnčekový makový koláč

Niektorí ho volajú koláč lenivej ženy, u nás mal tento názov odjakživa. Ak máte chuť na niečo sladké, jeho príprava dlho netrvá – je hotový takmer hneď.

Postup prípravy nájdete tu: Hrnčekový makový koláč

 


Tvarohovo-ovocný zákusok
Tvarohovo-ovocný zákusok

Tento koláčik je super a vhodný nielen na nedeľné popoludnie. Ovocie môžete použiť ľubovoľne podľa Vaše chuti. Taktiež je dobrý aj bez ovocia.

Postup prípravy nájdete tu: Tvarohovo-ovocný zákusok

 

Kokosovo-čokoládový zákusokKokosovo-čokoládový zákusok 4

Jemný chuťou a očarujúci svojim vzhľadom, taký je Kokosovo-čokoládový zákusok. Ešte ste ho nevyskúšali? Je na čase napraviť to, pretože tento zákusok patrí medzi jeden z vašich obľúbených receptov.

Postup prípravy nájdete tu: Kokosovo-čokoládový zákusok

 

Pudingový koláč s kyslou smotanou

Pudingovy kolacK tomuto koláču nie čo viac dodať. Na pohľad famózny a úžasne jednoduchý. Právom sa môže pýšiť členstvom v tomto rebríčku obľúbenosti. Odporúčame ho každému milovníkovi sladkostí.

 

 

Postup prípravy nájdete tu: Pudingový koláč s kyslou smotanou

 

 

Kysnuté pečené buchtyKysnuté pečené buchty

Je veľa receptov na kysnuté pečené buchty, ale nie všetky chutia. Tieto vás nesklamú. Do cesta nedávam vajce. Buchty sú aj na druhý deň mäkké.  Cesto s vajcami je tvrdšie.

Postup prípravy nájdete tu: Kysnuté pečené buchty

 

 

Pizza slimáky
pizza slimáky
Slaná pochúťka vhodná ku každej príležitosti alebo len na také domáce maškrtenie. Ich príprava je veľmi jednoduchá a rýchla.

 

 

Postup prípravy nájdete tu: Pizza slimáky

 

Pudingový tvarohovníkPudingový tvarohovník
Tento zákusok nie je žiadna novinka, ale je výborný. Je chutný, pekne vyzerá a je z neho veľa 🙂 A takéto máme predsa radi všetci, no nie?

 

Postup prípravy nájdete tu: Pudingový tvarohovník

K vareniu a pečeniu ma priviedli moje staré mamy, keď mi počas prázdnin strávených v ich prítomnosti dovolili asistovať v kuchyni a pod ich dohľadom som ako malé dieťa mohla skúšať upiecť jednoduché koláčiky či uvariť jednoduché jedlá. Vôňa kuchyne pri vypekaní či varení je mojim príjemným oddychom, ktorého výsledkom je (takmer) vždy niečo jedlé ;-) Ak máte chuť ma kontanktovať, spravte to adrese katka@najrecept.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *