Video | Ako na štíhlu líniu? Úspešná fitness Renáta Szaboová vám prezradí ako na to

Video | Ako na štíhlu líniu? Úspešná fitness Renáta Szaboová vám prezradí ako na to

Každý z nás sa aspoň raz zamyslel ako by sa mal správne stravovať a zároveň zhodiť nejaké to kilečko navyše. Nie vždy to ide ľahko a častokrát siahneme po rôznych diétach, ktoré v konečnom dôsledku ani nezaberú. Niekedy však stačí upraviť stravu a pár krát do týždňa si zacvičiť a hneď je človeku lepšie nie lem po fyzickej ale aj psychickej stránke. Že neviete ako na to? Pripravili sme pre vás rozhovor s fitnesskou Renátou Szaboovou, v ktorom sa dozviete niekoľko zaujímavých informácií o nej a jej stravovaní a takisto vám vo videu predvedie zopár cvikov na rôzne partie tela, ktoré môžete cvičiť v pohodlí vášho domova. Taktiež sa môžete inšpirovať jej zdravými receptami, ktoré sa onedlho objavia na našej stránke.

Renča

Takže Renči, prezraď nám kedy a prečo si sa rozhodla stať sa fitnesskou?

Pre fitness som sa rozhodla zhruba pred piatimi rokmi kedy som bola nútena prestať zo zdravotných dôvodov s tancovaním nakoľko som bola tanečníčka latinskoamerických tancov a venovala som sa tomu šesť rokov. Ale keďže som človek, ktorý má rád pohyb, začala som cvičiť. Najprv len sama pre seba a pre radosť aby som nahradila pohyb z tanca no  neskôr ma to nadchlo natoľko, že som si spravila rekvalifikačné kurzy v oblasti trénerstva a výživy a stala sa tak trénerkou 1. stupňa a následne som začala vykonávať svoju prax vo fitnesscentre Arny club kde už v súčasnosti nepracujem.

Nikdy ťa nelákali iné druhy športov?

Ja mám šport v krvi takže určite áno 🙂  Bez pohybu si neviem predstaviť svoj život. Mám rada plávanie, tenis a pred rokom som sa ako – tak naučila wakeboarding. Okrem tanca a fitnessu rada chodím na jumping alebo taebo a taktiež som absolvovala aj hodiny kickboxu .

Takže si akčná žena a určite máš nejaký svoj vzor. Kto je teda tvojou motiváciou? 

Mojím vzorom je moja mamina no v oblasti športu je to samozrejme môj tréner a z aktívnych športovkýň napr. Michell Lewin alebo Margret Gnarr, zo slovenskej pôdy Sabínka Pleváková alebo Denisa Lipovská.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Môj bežný deň je prispôsobený tréningom, takže ak trénujem 2x do dňa tak začínam ráno kardiom – pokiaľ možno vždy na lačno, potom idú na rad raňajky – niekedy sú to vajíčka so zeleninou, inokedy ovsená kaša s proteínom. Nasleduje druhé jedlo – opäť vajíčka alebo ryba so zeleninou. Na obed tiež ryba, kuracie mäso a prílha podľa formy (buď ryža alebo ryžové chlebíky, v horšom prípade bez prílohy). Nasleduje druhý silový tréning o 2 – 3 hodniny. Po tréningu aminokyseliny a proteín no a na večeru si dám opäť nejaké mäso či ryba a zelenina. Na noc ešte pred spaním mimo súťažnej fázy konzumujem tvaroh alebo nočný proteín.

Treba dodržiavať špeciálne zásady v stravovaní?

Určite áno, pretože toto celé je o strave, ktorá je 80 % úspechu. Ďalej je to kvalitný tréning, spánok a regenerácia.

 Aké je tvoje obľúbené jedlo? 

Veľmi rada mám ovsenú kašu s ovocím alebo tvarohový cheesecake, ktorý si samozrejme sama pripravujem. Z bežných jedál mám rada tatarák (tiež trošku na môj vylepšený spôsob) alebo španátové cestoviny s lososom 🙂

Čo by si odkázala našim čitateľom na záver?

Hlavne to robte pre seba a nie pre druhých, kritiku počúvajte len od ľudí, ktorí sa tomu rozumejú a vždy si choďte za svojim snom a nenechajte sa nikým a ničím odradiť. Taktiež jedzte zdravo, cvičte, oddychujte a všetko robte s úsmevom na tvári 🙂

 

 

Renáta SzaboováZdroj: Eastlabs.sk

 

Ďakujeme za rozhovor Renáte Szaboovej a prajeme ešte veľa úspechov.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *