Flank steak na zelenej fazuľke

Recept Flank steak na zelenej fazuľke

Pridal: S varechou v ruke, 23.7.2014

Kategorie: Hovädzie mäso, Mäso

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Zelená fazuľka pripravená na masle s cesnakom a steak preliatý horčicovo-medovou omáčkou. O príprave steakov som som sa už rozpísal v jednom mojom recepte, a konkrétne flank steak som už tiež pripravoval, vtedy som ho marinoval a podával s omáčkou z medvedieho cesta. Tento je pripravený trošku ináč, tak vám prajem príjemné čítanie a snáď niekoho aj inšpirujem...

FOTKA OD VÁS

Pridal: S varechou v ruke, 23.7.2014

Kategorie: Hovädzie mäso, Mäso

SUROVINY

hovädzia slabina
zelená fazuľka
cesnak
čerstvo mleté korenie
soľ
červené suché víno

Horčicovo-medová omáčka:

dijonská horčica
med
olivový olej
chilli pasta

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Odležané mäso som zalial suchým červeným vínom a nechal som ho 24 hodín odpočívať v chlade.
  2. Potom som ho vybral, osušil a pri izbovej teplote dochutené len čerstvo mletým korením nechal asi dve hodinky napospas osudu, to aby nechytilo paniku, keď ho dám na rozpálenú panvicu.
  3. Mäsko už nebolo studené, tak som na rozpálil panvicu, dal na ňu lyžicu olivového oleja a steak. My máme radi médium, tak som ho opiekol z každej strany asi 4 minútky, ale čas je len orientačný, záleží od hrúbky mäsa.
  4. Po opečení som ho osolil a zabalil do alobalu, nech si odpočinie.
  5. Do rozpáleného woku som dal oriešok masla a pár kvapiek olivového oleja...potom som tam pridal zelené fazuľky, dochutené čerstvo mletým korením a soľou a restoval som ich asi 11 minút... tak do chrumkava a keď už takmer boli, pridal som k nim dva strúčiky prelisovaného cesnaku.
  6. Z medu, dijonskej horčice a olivového oleja som vymiešal omáčku a dochutil som ju chilli pastou, med, olivoli a horčicu asi 1:1:1 ale je to len orientačný pomer, každý podľa svojej chute.
  7. Odpočinutý steak som priečne narezal a plátky mäsa naukladal na zelenú fazuľku, všetko som prelial horčicovo medovou omáčkou a podával som so suchým červeným vínom.
Dobrú chuť :)

 

 

PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť