Šalát s pečenou šunkou

Šalát s pečenou šunkou

By 20. júna 2014

Cez Veľkú Noc nič nové tu na blogu nepribudlo. Dôvod je jednoduchý, cez sviatky sme si urobili doma veľké OFF a odišli sme z nášho mesta do prírody. Samozrejme nie až tak úplne do prírody, do stanu by ma nikto nedostal.
Šli sme na chatu do Terchovej a preto namiesto vypekania a vyvárania veľkonočných jedál sme sa chodili prechádzať, okúpať sa v Bešeňovej, na obed do reštaurácie Kozí vŕšok a nakoniec sme to zakončili sladkým ničnerobením. V nedeľu, s úplne čistou hlavou, sme sa vrátili do našej panelákovej džungle aj do našej rutiny. Ja do kuchyne, polovička k počítaču.
Návrat do kuchyne som oslávila zľahka- zeleninovým šalátom s pečenou schwarzwaldskou šunkou od Marcela Ihnačáka z projektu kuchyňa lidla.

Instructions

  1. Na plech som dala papier na pečenie, na papier som položila plátky šunky, prikryla papierom a zaťažila druhým plechom. Pri 200 stupňoch som šunku nechala piecť 10 minút.
  2. Šalát som natrhala, ostatnú zeleninu som pokrájala na kúsky, z jablka som vybrala jadrovník a tiež pokrájala.
  3. Všetko som dala do jednej misky, osolila, okorenila, pridala olivový olej a citrónovú šťavu.
  4. Na vrch som škabkou nastrúhala parmezán na hoblinky a pridala polámanú vychladnutú šunku.
Okrem toho som sa snažila urobiť aj koláče. Presne, správny výraz je snažila. Dva z troch skončili na moju lútosť v smetiach. Tak dobre to ale s nimi vyzeralo na začiatku.
Robila som aj vanilkovo citrónovú tortu s mascarpone, nafotená nieje, ale bude určite repríza, tak sa objaví potom aj tu na blogu.
Print

Môj blog: www.foodependence.blogspot.sk


Kontakt na mňa: blog.foodependence@gmail.com

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *