Sendvič

Recept Sendvič

Pridal: Varic Daniel, 17.5.2014

Kategorie: Hovädzie mäso, Mäso, Chuťovky

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

V minulom príspevku som sa zastrájal, že nechám doma vyzrieť hovädziu roštenku a ukážem šeckým, že jaké ja vím robiť stejky. Zámer sa podaril čiastočne, pretože v jedenásty deň (plán bol dva týždne) zretia som situáciu psychicky neuniesol a tretinu polkilového kusu mäsa obetoval na prípravu sendviča. Čo sa týka samotného zretia, po porade s mäsiarom som roštenku natrel olejom, vzduchotesne zabalil to potravinárskej fólie a uložil do dolného oddelenia v chladničke. Každý tretí deň som mäso skontroloval, osušil papierovou utierkou, natrel nanovo olejom a prebalil. Ani v jedenásty deň sa neobjavil nijaký podozrivý zápach, či iné znehodnotenie, tak som sa radostne pustil do príprav.

FOTKA OD VÁS

Pridal: Varic Daniel, 17.5.2014

Kategorie: Hovädzie mäso, Mäso, Chuťovky

SUROVINY

150 gvyzretá roštenka
1 ksbageta z chlebového cesta
1 PLplnotučná horčica
1 PLdijonská horčica
1 ČLmed
3 PLkyslá smotana
1 ČLchren
1/2 ksčervená cibuľa
1 PLbalzamový ocot
1 kskyslá uhorka
žerucha

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. V malej miske zmiešajte oba druhy horčice s medom, v druhej malej miske zmiešajte smotanu s chrenom a do tretej si natenúčko nakrájajte cibuľu a pridajte balzamový ocot.
  2. Nasleduje samotné opečenie mäsa. Poriadne ho osušte, masívne okoreňte čiernym korením a osoľte.
  3. V malej panvici rozpáľte slnečnicový olej (nízku vrstvu) a prudko opečte mäso z oboch strán.
  4. Potom máte dve možnosti, buď ho budete ďalej opekať na panvici alebo ho necháte dôjsť v predhriatom sporáku. Cieľom je, aby stred mäsa dosiahol teplotu cca 49-50 °C (médium).
  5. Pri opekaní na panvici mi to trvalo asi 6 minút. Keď je mäso hotové, nechajte ho päť minút odstáť, buď zabalené v alobale alebo prikryté napríklad pokrievkou.
  6. Kým odpočíva, rozkrojte bagetu pozdĺžne a obe polovice potrite zmesou horčice a medu.
  7. Nakrájajte steak priečne cez vlákno na čo najtenšie plátky (akýsi mini roastbeef) a uložte na bagetu.
  8. Obložte plátkami cibule a uhorky, doplňte chrenovou smotanou a posypte žeruchou. Už len zahryznúť.
Ochutenie a obloha je samozrejme každého osobnou záležitosťou a pokojne na sendvič nasypte napríklad čedar, papričky jalapeño a koriandrovú vňať. Aj keď to nie je haute cuisine, dobre poskladaný sendvič je malé umelecké dielo a v pravý okamih poteší viac ako večera v najlepšej reštaurácii na svete. P.S. Môžem konštatovať, že zretie mäsu výrazne pomohlo a oproti predošlému pokusu so steakom bolo o poznanie krehkejšie. P.P.S. Sendviče sú veľmi vďačná téma a budem rád, keď prezradíte, aká kombinácia obloženia vyvoláva Pavlovov reflex u vás.
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť