Jednoduché šampiňóny

Recept Jednoduché šampiňóny

Pridal: Varic Daniel, 17.5.2014

Kategorie:

FOTKA OD VÁS
Vyskúšal/a si recept?
Nahraj fotku a pochváľ sa
PRIDAŤ FOTKU

Si dáte v prípade, že ste prejedený mäsa (alebo ho z rôznych dôvodov nekonzumujete) a zelenina sa zatiaľ vyskytuje iba sporadicky. Bystré oko čitateľovo iste spozorovalo, že sa k hubám vraciam čoraz častejšie a mám na to dôvody. Dajú sa zohnať v dobrej kvalite, od slovenských pestovateľov a za priaznivé ceny. Môžete si ich nazbierať sami, nasušiť, zavariť, zamraziť a ťažiť zo zásob po celý rok. Aspoň zatiaľ. Vôbec by ma neprekvapilo, keby sme vďaka Monsantu o pár rokov mohli za zber húb vyfasovať zopár rokov natvrdo. To nás odnaučí bezodplatne využívať prírodu, ktorá ani zaboha správať sa trhovo a drzo ponúka kdejaké produkty zadarmo. Babky bylinkárky to už majú nahnuté a keď nasledovníci IG Farben z Bayeru pritlačia na pílu, pôjdu starenky pekne bručať, aspoň štát ušetrí na dôchodkoch. Ešte to by tak chýbalo, aby sa tu kdekto liečil po vlastnej osi a bez odborného dohľadu lekárov a farmaceutických firiem. Vrátim sa však k príjemným veciam a poviem vám, ako si urobiť jednoduché jedlo a čo naň budete potrebovať. Suroviny vydajú na dve menšie alebo jednu veľkú porciu.

FOTKA OD VÁS

Pridal: Varic Daniel, 17.5.2014

Kategorie:

SUROVINY

250 gšampiňóny
5 - 6 kssušené huby (dubáky, kozáky)
1 PLmaslo

Dip z kyslej smotany:

1/2 kelímkakyslá smotana
1 PLcitrónová šťava
1 ks (nasekaná nadrobnno)mladá cibuľka
nasekaná nadrobnokoriandrová vňať
mleté čierne korenie

POSTUP PRÍPRAVY

TLAČULOŽIŤ
  1. Šampiňóny nakrájajte na hrubšie plátky a dajte dusiť na rozpustené maslo na cca 15 minút.
  2. Sušené huby zalejte troškou vriacej vody a po 10 minútach ich nakrájajte nadrobno a spolu s vodou pridajte k šampiňónom.
  3. Ochutenie nechám na vás. Ja som použil nastrúhanú kôrku parmezánu ale hodí sa i kvalitná sójová omáčka.Huby samotné sú výborné ale keďže je jar, rozhodol som sa ich osviežiť akýmsi dipom z kyslej smotany, ktorý si stihnete pripraviť počas dusenia.
  4. Uvedené ingrediencie na dip zmiešajte v miske a dip je hotový.
  5. Koriander kľudne nahraďte petržlenovou vňatou, ja mám na okne čerstvý, tak ho od radosti pridávam do všetkého okrem koláčov.
  6. Pre kompletné jedlo odporúčam opečený chlieb potretý cesnakom, ktorý si budete namáčať do hubovej šťavy. Nie je to coq au vin, no nie všetka sláva sa ukrýva v prácnosti.
PODEĽTE SA O RECEPT S OSTATNÝMI
INŠPIRÁCIA NA KAŽDÝ DEŇ
KOMENTÁRE K RECEPTU
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť