Raw jednozrnkový chlebíček

Raw jednozrnkový chlebíček

By 27. marca 2014

Ak chcete vedieť viac o jednozrnke, kliknite tu:

Instructions

  1. Jednozrnku namočíme na deň alebo dva do vody. Premývame aspoň 2 krát denne.
  2. Vodu zlejeme a jednozrnku vysypeme do mixéra spolu s trochou vody, mletej rasce a soli. Mixujeme až kým nám nevznikne polotekuté cesto.
  3. Vytvoríme asi 1cm hrubé placky ( na pečiaci papier alebo fóliu) a dáme sušiť na 40°C.

jednozrnka

TIP:

  • Suchšie odrezky zo sušených chlebíčkov sú super chrumkavé a tak je to skvelá náhrada slaných paličiek alebo chlebových tyčiniek. Môžte si ich zabaliť so sebou do práce či do školy a keď vás prepadne hlad či únava svoju záchranu budete mať po ruke 🙂
  • Chlebík je hneď po vysušený trošku chrumkavý, ale ak máte chuť na mäkučký "sendvičový" chlieb strčte ho na noc do sáčku, krásne zmäkne, môžete ho naplniť humusom či inou pomazánkou a nezabúdajte na veľa zeleninky. Je to skvelá desiata pre deti. Pestrosť ich proste baví!
  • Ak dáte sušiť tenšiu vrstvu vznikne vám krásne chrumkavý keksík a tak ho môžete nalámať na menšie kúsky a používať ho ako krutóny do raw či neraw polievok.
Print

Volám sa Natália, väčšina ľudí ma pozná pod menom Natt.

Zatiaľ ešte stále študujem. Som študent umeleckej školy a však vo voľnom čase sa venujem zdraviu, zdravej strave, alternatívnej medicíne a enviromentalistike. Som dievča s hlavou v oblakoch ktoré rado sníva. Snívam o tom ako sa celý svet raz spojí a budeme tvoriť jeden celok nádherných dokonalých stvorení ktoré sa vzájomne akceptujú a pomáhajú si. Ved predsa len, každý z nás je dokonalý, len každý z nás je niekde inde.

Dúfam že po vzhliadnutí tohto blogu sa budete cítiť odhodlaný žiť krajšie. Pretože krásne veci sa začnú diať vo vašom živote vtedy, keď odstúpite od všetkých negatívnych vecí. Tak kašlite na stres a spravte si minútku pre seba. Som tu pre vás. S nekonečnou láskou Natt.


Môj blog: www.humanbrute.blogspot.sk

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Žiadne hodnotenie)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *