NajRecept.sk Dezerty Sušienky Whoopie pies
Whoopie pies
Recept Whoopie pies
Vyskúšali ste recept?
Pridajte svoju fotku a pochválte sa
Levandullka in cucin    ·   15.2.2014

Whoopie pies

Tieto mini koláčiky sú ideálna voľba ak máte chuť na niečo sladké, no nie príliš sladké, rýchle, no nie príliš rýchle a ľahké, no nie príliš ľahké… A najlepšie na nich je, že ich môžete plniť tým, na čo máte práve chuť. A ak by ste náhodou na nič chuť nemali, môžete ich jednoducho jesť ak luxusnejšiu verziu piškót :-) Pôvodný recept som mierne upravila a vznikla z nich ešte ľahšia a zdravšia verzia.

Suroviny
1 ks
vajce
120 g
hladká špaldová múka
100 g
kryštálový cukor
15 g
kakao
110 ml
kyslá smotana
1/2 KL
sóda bikarbóna
3 PL
olej
Postup receptu
Vytlačiť
  1. V miske som vyšľahala cukor s vajíčkom a pridala olej.
  2. V ďalšej miske som zmiešala suché prísady, teda múku, kakao a sódu bikarbónu a postupne som začala zamiešavať do cukru s vajíčkom na striedačku s kyslou smotanou.
  3. Vzniklo mi krásne tmavé, husté cesto, ktoré som pomocou dvoch lyžičiek nanášala na plech vystlaný papierom na pečenie.
  4. Krúživým pohybom oblej časti lyžičky som docielila rovnomerný okrúhly tvar (toto je tá časť, ktorá robí z pečenia whoopie pies ,,nie príliš rýchle" koláčiky.
  5. Piekla som na 180°C cca 8 minút.
Plnka je v jednom prípade iba vymiešaný biely jogurt s trochou kyslej smotany a s cukrom a v druhom, jednoduchšom prípade som použila banány. Pevne verím, že sa na tejto dobrotke stanete rovnako závislými ako ja :-)
Komentáre k receptu
Odpovedáte na komentár uživateľa zrušiť
Přidať komentár